Polacy wskazali najważniejsze wydarzenia 2017 roku. Wybór okazał się trudny

Rok 2017 już za nami. Co w tym czasie ważnego wydarzyło się w Polsce? Okazuje się, że to pytanie sprawiło Polakom kłopot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najważniejsze wydarzenie w Polsce 2017 roku to zmiany w sądownictwie
Najważniejsze wydarzenie w Polsce 2017 roku to zmiany w sądownictwie (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
WP

Zmiany w sądownictwie, wprowadzenie świadczenia "500+" oraz zakwalifikowanie się naszej reprezentacji w piłce nożnej na Mundial w Rosji - to zdaniem Polaków najważniejsze wydarzenia krajowe. Jednak tylko według niewielkiej części z nas. Na wymienione sprawy wskazało bowiem kolejno: 7, 6 i 4 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Co z pozostałą częścią społeczeństwa? Ponad połowa - 54 proc. - badanych nie potrafiła wybrać ważnego wydarzenia.

WP

Zmiany w sądownictwie

Przypomnijmy, że dla polskiego wymiaru sprawiedliwości to był ważny rok. W lipcu prezydent podpisał ustawę o ustroju sądów powszechnych. Zawetował z kolei dwa kolejne projekty - o Krajowej Radzie Sądowniczej i Sądzie Najwyższym. Ostatecznie jednak, po poprawkach, je również podpisał.

Propozycjom zmian w sądownictwie towarzyszyły protesty w całej Polsce.

WP

Paradoksalnie to właśnie reforma wymiaru sprawiedliwości jest dla Polaków wydarzeniem roku, a okazuje się, że panuje chaos, sądy pracują wolniej. Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości średni czas trwania postępowania w pierwszej instancji się wydłużył.

Źródło: Twitter/WP

Polub WP Wiadomości
WP
WP