Trwa ładowanie...
d1vv0w0

Pogoda. Weekend zapowiada poprawę. Wkracza wyż Xandra. Dmuchnie hiszpańskim powietrzem

Pogoda. Prognozy są optymistyczne. Wkracza wyż Xandra, który przyniesie słońce i wyższe temperatury. Wygląda na to, że do Polski wraca lato. W przyszłym tygodniu dmuchnie hiszpańskim powietrzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Weekend będzie pogodny i ciepły. Do Polski wraca lato
Pogoda. Weekend będzie pogodny i ciepły. Do Polski wraca lato (WXCharts)
d1vv0w0

Ostatnie dni przyniosły dość sporo wrażeń. 10 lipca niedaleko miejscowości Zofiówka oraz Jerwonice (gm. Lutomiersk, woj. łódzkie) mieliśmy do czynienia z trąbą powietrzną, która spowodowała poważne szkody.

11 Lipca na Podkarpaciu za to obserwowany był lej kondensacyjny, a więc mała namiastka trąby powietrznej - informuje WP bloger pogodowy Jarosław Turała.

Pogoda na weekend. Nad Polską niż Quinctilus

d1vv0w0

Podczas weekendu pogodę w kraju kształtować będzie niewielki ośrodek niżowy o nazwie Quinctilus, którego centrum w piątek znajdzie się nad północnymi Niemcami, w sobotę przemieści się przez południową Polskę, a w niedzielę zawędruje nad Rumunię.

Jak to z niżami bywa i Quinctilus’owi towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które w sobotę prawie w całym kraju, a w niedzielę na południu i na wschodzie przyniosą pogodę w tzw. "kratkę”, czyli chmury kłębiaste przeplatać będą się z promieniami słońca. Od czasu do czasu popada przelotny deszcz oraz pojawiać będą się burze - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Pogoda. Xandra przyniesie poprawę

Poza niżem Quinctilus do "rozgrywki o pogodę” nad obszarem Polski nieśmiało "wchodzić” będzie pogodny wyż znad Wysp Brytyjskich o nazwie Xandra, który stopniowo od północy w głąb kraju przynosił będzie poprawę pogody. Zatem w sobotę za sprawą Xandry - pogodnego wyżu znad Wysp - przez cały dzień pogodnie i w miarę słonecznie będzie na północy woj. zachodniopomorskiego i w Pomorskiem, a w niedzielę w Pomorskiem i na Warmii, na Kujawach i w Łódzkiem oraz na zachodzie Mazowsza.

d1vv0w0

Na pozostałym obszarze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dominować będzie pogoda z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

Pogoda. Ostrzegamy przed burzami z gradem

Uważajmy w sobotę na zachodzie i południu kraju (w pasie od Lubuskiego i Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie), bo tutaj burze będą gwałtowne z ulewnym deszczem do 10-20 litrów/m2 i niebezpiecznym, porywistym wiatrem do 60-70 km/h. Możliwy będzie także grad.

Natomiast burze, które pojawią się w niedzielę będą już zdecydowanie słabsze i pojawiać będą się tylko lokalnie.

d1vv0w0

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda. Będzie cieplej

Podczas weekend w kraju będzie w miarę ciepło, bo termometry wskażą od 20 stopni na wschodzie i w centrum do 25 stopni na zachodzie kraju. Poranki będą jeszcze nadal dość rześkie z temperaturą od 10 do 14 stopni. Tylko na Mazurach i Suwalszczyźnie nad ranem temperatura będzie spadać nieco poniżej 10 stopni.

Pogoda na przyszły tydzień

W przyszłym tygodniu będzie przeważnie pogodnie i słonecznie. Popołudniami gdzieniegdzie pokropi słaby przelotny deszcz. Dopiero pod koniec tygodnia (od piątku) wraz ze wzrostem temperatury zaczną pojawiać się burze, które w niedzielę na wschodzie kraju będą dość gwałtowne.

d1vv0w0

Do środy temperatura wahać się będzie od 22 do 25 stopni. Dopiero od czwartku, kiedy z południowego zachodu dmuchnie "hiszpańskim”, ciepłym powietrzem. W pasie południowym (na południe od linii Słubice-Terespol) temperatura podskoczy i przekroczy 25. kreskę, a miejscami dobijać będzie do 30 stopni. Natomiast na północy termometry pokażą od 22 do 25 stopni.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d1vv0w0

Zobacz też: Tragiczne okoliczności zaginięcia Dawida Żukowskiego. Policja użyła śmigłowca

Przeczytaj także:
Grodzisk Mazowiecki. Dawid Żukowski poszukiwany. Sąsiedzi mówią o ojcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vv0w0

Podziel się opinią

Share

d1vv0w0

d1vv0w0
Więcej tematów