Trwa ładowanie...
d4aouiz

Pogoda w Tatrach mocno niepewna. Uwaga na burze

Tatry. Pogoda będzie sprzyjać górskim wycieczkom, ale zdecydowanie porannym. W drugiej połowie dnia nad Tatrami zaczną się pojawiać chmury. Trzeba uważać na burze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Tatrach. Rano słońce, potem możliwe burze
Pogoda w Tatrach. Rano słońce, potem możliwe burze (East News)
d4aouiz

Pogoda w Tatrach może zmienić się oczywiście z godziny na godzinę. Mimo to koniecznie przed wyjściem w góry trzeba sprawdzić prognozy. A te zapowiadają na ostatni tydzień wakacji pogodę w kratkę.

Jak czytamy na portaltatrzanski.pl, we wtorek czeka nas na przemian słońce i deszcz. Możliwe będą przelotne burze. Temperatura w Zakopanem będzie wynosić 24 stopnie, nad Morskim Okiem 22. Wysoko w górach zdecydowanie chłodniej - na Kasprowym Wierchu 14, a na Rysach 11 stopni.

W środę synoptycy zapowiadają już mniej deszczu. Jednak nadal istnieje ryzyko przejścia burz. Będzie trochę chłodniej, bo temperatura maksymalna w Zakopanem wyniesie 23 stopnie, nad Morskim Okiem 20, na Kasprowym Wierchu 13, a na Rysach 11 stopni.

d4aouiz

W czwartek od rana w Tatrach będziemy mogli się cieszyć bezchmurnym niebem. Chmury zasłonią niebo w drugiej połowie dnia. Wówczas także możemy spodziewać się burz. Temperatura będzie podobna do dni poprzednich.

W ostatni weekend wakacji pogoda w Tatrach będzie zachęcać do wycieczek, ale zdecydowanie z samego rana. Wówczas będzie jeszcze pogodnie. Potem zacznie się chmurzyć i spadnie deszcz. Trzeba uważać na popołudniowe burze.

Zobacz szczegółową pogodę w Tatrach na stronie TOPR.

d4aouiz

Pogoda w Polsce w ostatnim tygodniu wakacji

Do czwartku pozostaniemy pod wpływem pogodnego wyżu o nazwie Corina, który przez tych kilka dni zadomowi się nad zachodnią Rosją, zatem do czwartku prawie w całej Polsce będzie pogodnie i słonecznie. Najwięcej Słońca będzie na wschodzie i w centrum, natomiast na północy, na zachodzie i na południu również słońca nam nie zabraknie, ale tutaj popołudniami na pogodnym niebie pojawiać będą się pojedyncze, wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus, które przynosić będą punktowe opady przelotne deszczu i burze.

Jak tłumaczą synoptycy Cumulusa, Corina sprowadzi do nas parne i upalne masy powietrza, które sprawią, że popołudniowe i wieczorne burze (na północy, na zachodzie i na południu) będą gwałtowne z intensywnym, chwilami nawet ulewnym deszczem, porywistym wiatrem, a nawet z lokalnymi opadami gradu. Nie można wykluczyć również punktowych nawałnic z niszczycielskim wiatrem i ulewami powodującymi lokalne zalania i podtopienia.

d4aouiz

Natomiast od piątku do niedzieli dostaniemy się pod wpływ zatoki niżowej związanej z niżem znad północnej Skandynawii i przez Polskę z zachodu na wschód przemieszczał będzie się pofalowany, chłodny front atmosferyczny, który przyniesie chmury, intensywniejsze opady przelotne deszczu i lokalne burze.

Pogoda. Temperatura

Do czwartku włącznie z południowego-wschodu i z południa znad Morza Czarnego i Bałkanów napływać będą do nas bardzo ciepłe, wręcz upalne masy powietrza.

We wtorek żar będzie lał się z nieba. Temperatura wzrośnie do 33 stopni. Jedynie na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach temperatura nie dobije do 30 stopni. Na południu oraz na zachodzie niewykluczone popołudniowe opady deszczu i burze, podczas których możliwe są lokalne podtopienia.

d4aouiz

Najcieplej będzie:
- we wtorek w woj. lubuskim i na Opolszczyźnie,
- w środę w pasie od Lubuskiego i Wielkopolski przez północ Dolnego Śląska po Opolszczyznę i centrum Śląska,
- a w czwartek na pograniczu Wielkopolski i Łódzkiego oraz na północy i w centrum Śląska.

Od piątku do niedzieli oddziaływał będzie pofalowany front chłodny, za którym nad zachodnią i północną Polskę napłynie nieco chłodniejsze, atlantyckie powietrze. Zatem od piątku do niedzieli nad obszarem Polski pojawi się dość spory kontrast temperatury, bo termometry wskażą od 23–26 stopni na zachodzie i na północy do 27-31 w centrum, na wschodzie i na południu.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

   pogoda.wp.pl
(pogoda.wp.pl)

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aouiz

Podziel się opinią

Share
d4aouiz
d4aouiz
Więcej tematów