Trwa ładowanie...
dl290me

Pogoda na długi weekend. Zrobi się zimno. W górach śnieg. Rano gęste mgły

Pogoda robi się coraz bardziej zimowa. W najbliższych dniach możemy spodziewać się spadku temperatury. Trzeba uważać na gęste mgły, które będą pojawiać się w drugiej części nocy i nad ranem w północno-wschodniej i wschodniej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na długi weekend. Sobota będzie wyjątkiem
Pogoda na długi weekend. Sobota będzie wyjątkiem (WXCharts)
dl290me

Pogoda. Już od środy w całym kraju ochłodzi się. W całym kraju temperatury wahać się będą od 8 do 12 stopni. Cieplej zrobi się jedynie w sobotę. Jak prognozują synoptycy, termometry pokażą od 9 st. C na północnym zachodzie do 16 st. C na południowym wschodzie. To będzie zdecydowanie najcieplejszy dzień w czasie nadchodzącego długiego weekendu.

Od niedzieli natomiast temperatura znów mocno spadnie i na termometrach zobaczymy jedynie od 7 do 11 stopni. W górach spadnie śnieg. Intensywne opady obejmą prawdopodobnie południe, ale także centrum i Polski.

Przez cały długi weekend będzie na ogół pogodnie. W sobotę opady możliwe są jedynie na zachodzie. W niedzielę natomiast popada na Podkarpaciu.

dl290me

Synoptycy Cumulusa ostrzegają jednak przed nocnymi i porannymi mgłami. W wielu miejscach widoczność może spaść nawet do kilkuset, a miejscami nawet do kilkudziesięciu metrów. Dotyczy to przede wszystkim wschodniej Polski - od woj. pomorskiego, Kujaw, Warmii, Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę i woj. świętokrzyskie po Małopolskę i Podkarpacie.

Bądźmy ostrożni i rozważni oraz zarezerwujmy więcej czasu na podróż. Gęste mgły, potęgując zagrożenie na drogach, wymuszają wolniejszą jazdę, a także mogą znacznie ograniczyć ruch lotniczy.

W górach natomiast spadł śnieg. Pojawiły się pięknie ośnieżone szczyty.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl290me

Podziel się opinią

Share

dl290me

dl290me
Więcej tematów