WP

Podkarpackie: Rozpoczyna się wielka akcja szczepienia lisów

Od 27 września do 6 października potrwa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w województwie podkarpackim. Szczepionki zostaną zrzucone z samolotów, a także rozłożone w pobliżu osiedli mieszkalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podkarpackie przeprowadzi akcję szczepienia lisów.
Podkarpackie przeprowadzi akcję szczepienia lisów. (iStock.com)
WP

Podkarpackie szczepi lisy

Od 27 września do 6 października będzie trwała akcja rozrzucania szczepionek przeciwko wściekliźnie w województwie podkarpackim. Środek medyczny przeznaczony jest do zaszczepienia lisów. Obszary zurbanizowane oraz akweny wodne zostały wyłączone z akcji rozrzucania szczepionek drogą powietrzną. W pobliżu osiedli medykamenty zostaną rozłożone ręcznie. Szczepionka ma postać plastikowo-aluminiowego opakowania, wewnątrz których znajduje się płyn. Opakowanie wydziela silny mięsny zapach, który wabi zwierzęta, a następnie drogą pokarmową dostaje się do ich organizmu.

W związku z przeprowadzaną akcją Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców o niedotykanie szczepionek. Kontakt człowieka spowoduje pozostawienie zapachu i zniszczenie medykamentu. Ważne jest również, aby w trakcie trwania akcji oraz przez dwa tygodnie po jej zakończeniu trzymać w zamknięciu mięsożerne zwierzęta domowe (psy, koty), a także powstrzymać się od udziału w polowaniach.

Polub WP Wiadomości
WP
WP