Trwa ładowanie...
d4hvvm4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Po wykolejeniu cystern zablokowana linia kolejowa na Mazurach

Z powodu wykolejenia pociągu towarowego k. Wydmin na Mazurach przez co najmniej trzy dni zablokowana będzie linia kolejowa między Ełkiem a Giżyckiem - podały w sobotę PKP PLK. Wprowadzono zastępcze połączenia dla pasażerów pociągów dalekobieżnych i regionalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po wykolejeniu cystern zablokowana linia kolejowa na Mazurach
(wp.pl, Fot: Andrzej Hulimka)
d4hvvm4

Jak poinformował PAP asp. szt. Krzysztof Kłok ze straży pożarnej w Giżycku, w nocy z piątku na sobotę pociąg towarowy wiozący żywicę mocznikową wykoleił się niedaleko miejscowości Wężówka. Nikt nie został poszkodowany. "Wypadło z torów lub przewróciło się na pobocze osiem cystern z 31 znajdujących w składzie pociągu. Dwie z nich rozszczelniły się i wyciekło ok. 40 ton przewożonej żywicy" - powiedział.

Według strażaków, którzy zabezpieczyli teren, jest to substancja o konsystencji kleju, wykorzystywana w przemyśle meblarskim i nie stwarza ona zagrożenia dla środowiska ani zdrowia ludzi. Na miejscu pracuje już komisja badania wypadków kolejowych. Służby techniczne mają zająć się usunięciem rozlanej żywicy, postawieniem cystern na koła i naprawą uszkodzonych torów.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, prace w miejscu wykolejenia pociągu potrwają co najmniej trzy dni. Do czasu przywrócenia ruchu pociągów na tej jednotorowej trasie zapewniono pasażerom komunikację zastępczą. Komunikaty na ten temat podawane są na dworcach i w pociągach.

d4hvvm4

Pasażerowie ośmiu pociągów regionalnych są przewożeni autobusami na trasie Ełk-Wydminy. Zastępczą komunikację wprowadzono też dla pasażerów ośmiu pociągów dalekobieżnych do Trójmiasta, Szczecina, Białegostoku i Wrocławia: pociągi jadące do i z Białegostoku kończą bieg na stacji Ełk lub Giżycko, a tam pasażerowie przesiadają się do podstawionych autobusów, które kursują na odcinku Ełk-Giżycko.

"Osoby, które ze względu na zmianę w kursowaniu pociągów chciałyby zrezygnować z podróży, otrzymają zwrot pełnej kwoty, bez odliczenia tzw. odstępnego. W przypadku opóźnień Intercity przewiduje standardowe rekompensaty: 25 proc. przy godzinie opóźnienia, 50 proc przy 2 godzinach" - podało w komunikacie biuro prasowe PKP PLK.

O sytuacji na linii kolejowej 38, gdzie doszło do wykolejenia wagonów pociągu towarowego, zostało poinformowane Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa - przekazała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa tego resortu Elżbieta Kisil. Dodała, że służby techniczne PLK pracują już przy naprawie uszkodzeń linii, a według wstępnych deklaracji utrudnienia potrwają trzy dni. "Zarządca infrastruktury w porozumieniu z przewoźnikami zapewnił zastępczą komunikację" - napisała w komunikacie przesłanym PAP Kisil.

d4hvvm4

Podziel się opinią

Share

d4hvvm4

d4hvvm4
Więcej tematów