Trwa ładowanie...
ycipk-b9oi32

Platforma Obywatelska zawiesi bojkot TVP? Projekt uchwały jest gotowy

W piątek w południe przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ma ogłosić decyzję dotyczącą zawieszenia na czas kampanii wyborczej bojkotu TVP. Trwa on od 22 stycznia tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna ma w piątek ogłosić decyzję dotyczącą zawieszenia bojkotu TVP
Grzegorz Schetyna ma w piątek ogłosić decyzję dotyczącą zawieszenia bojkotu TVP (PAP, Fot: Marcin Obara)
ycipk-b9oi32

Do projektu uchwały dotyczącej zawieszenia bojkotu dotarł portal tvp.info. Projekt ten został już rozesłany do członków PO.

- Jest projekt, dyskutujemy nad nim. Odbędzie się głosowanie obiegowe. Decyzję zakomunikuje Grzegorz Schetyna jutro w południe - potwierdził wiceprzewodniczący PO Borys Budka w rozmowie z portalem tvp.info.

Zobacz także: Bojkot TVP. Bywalcy z PO mówią o spływających "groźbach śmierci," senator z klubu PO się wyłamuje

ycipk-b9oi32

Decyzję o bojkocie programów publicystycznych Telewizji Polskiej PO podjęła w drugiej połowie stycznia tego roku. Poszło o jedno z wydań "Wiadomości" po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W programie jako przykłady mowy nienawiści podano wyłącznie wypowiedzi polityków opozycji.

"TVP to narzędzie partyjnej propagandy"

Wtedy zarząd krajowy Platformy zwrócił się do członków partii o "całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną”.

Argumentowano, że telewizja publiczna stała się narzędziem partyjnej propagandy, co wymaga reakcji opozycji.

ycipk-b9oi32

Praktycznie bojkot zaczął się wcześniej. Już od maja ubiegłego roku politycy PO nie przychodzili do programów TVP Info prowadzonych przez Michała Rachonia. Poszło o program, w którym dziennikarz sugerował, że w mieszkaniu należącym do Stanisława Gawłowskiego, posła PO, świadczone są usługi seksualne. Przedstawiciele partii opozycyjnych wyszli wtedy ze studia.

Zobacz także: Bojkot TVP. Zarząd Platformy podjął decyzję

Do bojkotu ogłoszonego przez PO w styczniu nie przyłączyły się PSL, Nowoczesna i Wiosna. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przekonywała wówczas, że opozycja musi dotrzeć do wyborców, dla których TVP to jedyna telewizja.

Źródło: tvp.info

ycipk-b9oi32

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-b9oi32

ycipk-b9oi32
ycipk-b9oi32
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów