Trwa ładowanie...

Platforma Obywatelska zawiesi bojkot TVP? Projekt uchwały jest gotowy

W piątek w południe przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ma ogłosić decyzję dotyczącą zawieszenia na czas kampanii wyborczej bojkotu TVP. Trwa on od 22 stycznia tego roku.

Platforma Obywatelska zawiesi bojkot TVP? Projekt uchwały jest gotowyŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3lghc9
d3lghc9

Do projektu uchwały dotyczącej zawieszenia bojkotu dotarł portal tvp.info. Projekt ten został już rozesłany do członków PO.

- Jest projekt, dyskutujemy nad nim. Odbędzie się głosowanie obiegowe. Decyzję zakomunikuje Grzegorz Schetyna jutro w południe - potwierdził wiceprzewodniczący PO Borys Budka w rozmowie z portalem tvp.info.

Decyzję o bojkocie programów publicystycznych Telewizji Polskiej PO podjęła w drugiej połowie stycznia tego roku. Poszło o jedno z wydań "Wiadomości" po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W programie jako przykłady mowy nienawiści podano wyłącznie wypowiedzi polityków opozycji.

d3lghc9

"TVP to narzędzie partyjnej propagandy"

Wtedy zarząd krajowy Platformy zwrócił się do członków partii o "całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną”.

Argumentowano, że telewizja publiczna stała się narzędziem partyjnej propagandy, co wymaga reakcji opozycji.

Praktycznie bojkot zaczął się wcześniej. Już od maja ubiegłego roku politycy PO nie przychodzili do programów TVP Info prowadzonych przez Michała Rachonia. Poszło o program, w którym dziennikarz sugerował, że w mieszkaniu należącym do Stanisława Gawłowskiego, posła PO, świadczone są usługi seksualne. Przedstawiciele partii opozycyjnych wyszli wtedy ze studia.

Do bojkotu ogłoszonego przez PO w styczniu nie przyłączyły się PSL, Nowoczesna i Wiosna. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przekonywała wówczas, że opozycja musi dotrzeć do wyborców, dla których TVP to jedyna telewizja.

Źródło: tvp.info

d3lghc9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lghc9
Więcej tematów