Trwa ładowanie...

Bojkot TVP. Zarząd Platformy podjął decyzję

Władze PO podjęły decyzję o bojkocie Telewizji Polskiej na każdym szczeblu. Członkowie Zarządu Krajowego chcą, by wszystkie osoby należące do partii "powstrzymały się" od udziału w programach TVP.
Share
Dziennikarze TVP nie porozmawiają w najbliższym czasie z politykami PO
Dziennikarze TVP nie porozmawiają w najbliższym czasie z politykami POŹródło: PAP
d2h4os5

Swoją decyzję Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zakomunikował na Twitterze. Pod uchwałą w sprawie telewizji publicznej podpisał się przewodniczący partii Grzegorz Schetyna.

Władze PO nie chcą, by jej członkowie pojawiali się na antenie TVP, gdyż ta "stała się narzędziem politycznej nagonki i partyjnej propagandy" - czytamy w uzasadnieniu. Kierownictwo Platformy sugeruje, że działalność władz TVP prowadzi do groźnych podziałów i spadku bezpieczeństwa Polaków. Stąd "stanowcza reakcja". Decyzja obowiązuje do odwołania.

Krytyka TVP

Politycy opozycji od dawna krytykują TVP, ale decyzje o ewentualnym bojkocie lub wyjściu ze studia w trakcie programu, podejmowali samodzielnie. Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza krytyka wróciła ze zdwojoną siłą.

d2h4os5

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił się nawet na piśmie do Jarosława Kaczyńskiego, by skłonił od dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wniosek o dymisję całego zarządu TVP złożył też szefowi Rady Mediów Narodowych przedstawiciel Kukiz'15 Grzegorz Podżorny.

Zobacz także: Padło pytanie o media. Prezydent Duda tylko westchnął

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h4os5

Podziel się opinią

Share
d2h4os5
d2h4os5
Więcej tematów