Trwa ładowanie...
d35kow6
d35kow6

PiS złożyło listy wyborcze do sejmu

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński w Krośnie i prof. Józefa Hrynkiewicz w Rzeszowie będą otwierać na Podkarpaciu listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do sejmu. PiS w obu miastach złożyło listy kandydatów wraz z wymaganą liczbą podpisów.
Share
d35kow6

Według koordynatorów wyborczych PiS Lucyny Podchalicz w Krośnie i Waldemara Pijara w Rzeszowie, w obu okręgach wyborczych do zgłoszeń kandydatów dołączono po 12 tys. podpisów.

Prof. Hrynkiewicz zawodowo związana jest z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Była m.in. doradcą ds. polityki społecznej rządów Jana i Olszewskiego i Hanny Suchockiej.

Kolejne miejsca na liście PiS w okręgu w Rzeszowie zajmują posłowie Stanisław Ożóg, Kazimierz Moskal, Andrzej Szlachta i aktualny senator Zdzisław Pupa. Do Sejmu kandydują także dotychczasowi posłowie: Antoni Błądek, Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, Krzysztof Popiołek i Jan Warzecha.

d35kow6

Z ostatniego miejsca na liście PiS o mandat będzie zabiegał kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Rzeszowa Jerzy Cypryś. Wśród kandydatów jest też była wojewoda podkarpacka Ewa Draus, były zapaśnik w stylu wolnym, olimpijczyk Jan Falandys, burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

Z kolei w okręgu w Krośnie na drugim miejscu znalazł się politolog Waldemar Paruch wykładający na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytecie Rzeszowskim, na trzecim jest dotychczasowy poseł Piotr Babinetz, a na czwartym obecny senator Stanisław Piotrowicz.

O ponowny wybór walczą również posłowie: Jan Bury, Andrzej Ćwierz, Mieczysław Golba i Adam Śnieżek. Kandyduje też trzech wicemarszałków woj. podkarpackiego poprzedniej kadencji: Stanisław Bajda, Bogdan Rzońca i Kazimierz Ziobro. Na liście PiS są również była burmistrz Jasła Maria Kurowska i przedsiębiorca Dorota Chilik.

Obecnie PiS w okręgu rzeszowskim ma 8 posłów, a w krośnieńskim 6.

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów