Trwa ładowanie...

"Piknik pod dachem", czyli wielkie sąsiedzkie otwarcie Klubokawiarni Jaś & Małgosia!

W programie wiele atrakcji. Spotkanie zapoczątkuje m.in. wspólną z Muzeum Woli akcję zbierania i utrwalania wspomnień z życia codziennego, kulinariów, trosk i radości czasów PRLu

"Piknik pod dachem", czyli wielkie sąsiedzkie otwarcie Klubokawiarni Jaś & Małgosia!
d3wjs3s
d3wjs3s

Już w najbliższą niedzielę, 19 października od godziny 11:00, odbędzie się sąsiedzkie otwarcie Klubokawiarni Jaś & Małgosia, która od kilku tygodni wita się z okolicznymi sąsiadami wydarzeniami w ramach cyklu MIŁO WAS POZNAĆ! Był już piknik sportów miejskich, cieszący się ogromnym zainteresowaniem spacer po Woli, więc czas na wspólną ucztę – Piknik pod dachem.

„Od kilku tygodni każdą chwilę poświęcamy, by, zachowując wszystkie dobre wspomnienia, nadać dawnej kawiarni Jaś i Małgosia dopracowany charakter.” - mówili podczas spaceru „Wola na kartki” właściciele lokalu. Spacer okazał się strzałem w dziesiątkę, wzięło w nim udział ponad 50 uczestników. Wokół Klubokawiarni Jaś & Małgosia tworzy się coraz lepsza atmosfera, a do otwarcia już tuż tuż.

Nadszedł więc czas na sąsiedzkie przyjęcie przy wspólnym stole. Dlatego też w nadchodzącą niedzielę Klubokawiarnia Jaś & Małgosia stworzy taką możliwość dla mieszkańców okolicznych osiedli oraz sąsiadów lokalu. To także na poły historyczna chwila, bowiem podczas Pikniku pod dachem nastąpi premierowe oprowadzanie po włościach Jasia & Małgosi.

d3wjs3s

„Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na Piknik pod dachem, który - mamy nadzieję - stanie się sąsiedzką ucztą nie tylko dla podniebienia. Proponujemy i gorąco zachęcamy, abyście współtworzyli to wydarzenie. Spotkajmy się przy wspólnym stole, na który każdy z Was może przynieść od siebie coś dobrego, ulubioną potrawę, czy napój.” - zachęca Maciej Marks i bracia Solarz, twórcy nowej odsłony Jasia & Małgosi.

W tę niedzielę po raz pierwszy zaserwowane zostaną specjały z jeszcze gorącej karty Klubokawiarni. Jakie to potrawy? Na pewno ciut nawiązujące do smaków PRL, ale co to będzie pozostaje na razie wielką tajemnicą...

Podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs na najlepszy home-made, czyli wypiek lub nalewkę swojej roboty. Ekipa Jasia&Małgosi zapewnia, że nagrody będą warte zachodu!

Klubokawiarnia Jaś & Małgosia to coś więcej niż tylko lokal gastronomiczny. W ramach współpracy z instytucjami kulturalno-oświatowymi, o godzinie 13:00 Piknik pod dachem odwiedzi Pani Hanna Radziejowska, dyrektor Muzeum Woli, która opowie o tym, dlaczego warto dzielić się swoimi historiami, związanymi z miejscem, gdzie żyjemy i w jaki sposób prywatne fotografie i filmy budują historię powszechną. Ta wizyta* zapoczątkuje, wspólną z muzeum, akcję zbierania i utrwalania wspomnień z życia codziennego, kulinariów, trosk i radości czasów PRLu*.

d3wjs3s

„Piknik pod dachem”

Gdzie: Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, Al. Jana Pawła II 57

Kiedy:19 października, 11:00 - 16:00

Nową klubokawiarnię na Muranowie przejeły osoby prowadzące wcześniej Grawitację na Powiślu.

d3wjs3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjs3s
Więcej tematów