Trwa ładowanie...

Pierwszy dzień szkoły 2019. Mateusz Morawiecki w szkole w Pruszkowie: tu rodzi się wiedza

W poniedziałek premier uczestniczył w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020. Mateusz Morawiecki podziękował nauczycielom za trud, jaki wkładają w wychowywanie i uczenie młodych ludzi.

Pierwszy dzień szkoły 2019. Mateusz Morawiecki w szkole w Pruszkowie: tu rodzi się wiedzaŹródło: twitter.com, fot: KPRM
d2bs217
d2bs217

- Szkoła to jest to miejsce, gdzie rodzi się wiedza, gdzie myślimy o przyszłości w oparciu o naukę - podkreślił w swoim wystąpieniu Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił się do uczniów: - Teraz pewnie wam trudno myśleć o końcu roku szkolnego, ale to szybko minie. Na pewno będzie dużo nowych tematów. Wiem, że teraz jest Google, jest Facebook, ale wierzcie mi – Google nie zastąpi nauczycieli, ich wiedzy i doświadczenia, które wam przekażą, a Facebook nie zastąpi przyjaciół, kolegów, znajomych, których spotykacie w szkole - zaznaczył premier.

Szef rządu dodał, że to szkoła jest miejscem, gdzie zdobywa się wiedzę. - Nauka to potęgi klucz, również dla państwa, dla wszystkich mądrych narodów. Im więcej nauki zostanie w Waszych głowach, tym będzie lepiej dla Waszej przyszłości - mówił w Pruszkowie premier.

Mateusz Morawiecki zapewnił również, że częścią rządowego programu "Czyste Powietrze" będzie poprawa jakości powietrza w szkołach. - Często rodzice pytają o czyste powietrze, zdrowe powietrze i chcę poinformować, że ruszyliśmy z programem, który będzie finansował oczyszczacze dla szkół. To jeden z projektów programu "Czyste powietrze" - zapewnił.

d2bs217

Pierwszego dnia szkoły prezes Rady Ministrów podziękował wszystkim nauczycielom za ich pracę i trud. - Życzę Wam żebyście wiedzieli, gdzie trzeba zastosować Waszą wiedzę. Pozyskujecie ją dzięki wspaniałym nauczycielom. Dziękuję za wielki trud Waszej pracy - powiedział Morawiecki.

Premier odniósł się również do reformy edukacji: - Wiem, że wchodzimy w trudy reformy, jesteśmy na pewnym zakręcie. Ale wierzę, że to się wszystko ułoży. To jest jak z nowym uczniem w klasie. Czuje się niepewnie, ale potem, po kilku tygodniach jest dobrze. I myślę że ta zmiana, którą proponujemy pójdzie łagodnie i będzie fajna i dobra, i będzie służyć uczniom, nauczycielom i rodzicom - zaznaczył szef rządu.

2 września w całej Polsce naukę rozpoczęło 4,6 mln uczniów z 24 tys. szkół. Pierwszy szkolny dzwonek usłyszy prawie 390 tys. uczniów szkół podstawowych. Resort edukacji narodowej podał, że w rozpoczynającym się roku szkolnym w szkołach podstawowych będzie uczyć się ponad 3 mln uczniów, a w szkołach ponadpodstawowych – ok. 1,5 mln.

d2bs217

W związku z reformą edukacji w pierwszych klasach szkół średnich będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych - tzw. podwójny rocznik, czyli ostatni rocznik absolwentów gimnazjów i pierwszy rocznik absolwentów 8-letnich szkół podstawowych.

2 września to również pierwszy dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla około 1,4 mln dzieci w wieku 3-6 lat w ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

d2bs217
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bs217
Więcej tematów