Trwa ładowanie...

"Piec gazowy może być darmowy" - ruszyła specjalna akcja dla mieszkańców Krakowa

• Rusza akcja informacyjna "Piec gazowy może być darmowy"
• Specjaliści będą wyjaśniać i załatwiać formalności przy wymianie pieców
• Nowy program ma pomoc w walce ze smogiem

Share
"Piec gazowy może być darmowy" - ruszyła specjalna akcja dla mieszkańców KrakowaŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d401nyg

W sierpniu i we wrześniu będzie prowadzona kampania informacyjna na temat nowych rozwiązań dotyczących wymiany pieców węglowych na te bardziej ekologiczne. Akcja "Piec gazowy może być darmowy" ma zwiększyć liczbę mieszkańców Krakowa, którzy zechcą przystąpić do walki ze smogiem.

By dotrzeć do wszystkich zainteresowanych tematem wymiany ogrzewania na proekologiczne, firma Tauron zaplanowała realizację kampanii promocyjnej.

- Tauron, w przypadku wyrażenia zgody przez osoby chcące wymienić piec węglowy na inne źródło ogrzewania, m.in. w całości załatwi formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację na wymianę ogrzewania. Przewidziane są także inne ułatwienia - powiedział Witold Śmiałek, doradca prezydenta ds. jakości powietrza.

d401nyg

Firma organizuje także kompleksową pomoc techniczną i stanie się pełnomocnikiem reprezentującym mieszkańca w procesie uzyskania i rozliczenia dotacji.

- Po pierwsze - gwarantujemy o 5 procent tańszy gaz. Po drugie - darmowe doradztwo w doborze gazowych urządzeń grzewczych realizowane przez specjalistyczną firmę, z którą współpracujemy. Po trzecie - bezpłatnie, szybko i fachowo załatwiamy za klienta wszystkie formalności. Bierzemy na siebie nie tylko przygotowanie wniosku o dotację i kontrolę jego statusu, ale również przeprowadzenie zmiany sprzedawcy gazu, która, przypomnijmy, odbywa się bez przerw w dostawie paliwa gazowego - powiedział podczas podpisywania porozumienia Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Porozumienie weszło w życie z dniem podpisania i zawarte zostało na czas określony, do 30 września 2019 roku.

Szczegóły akcji można poznać w biurze Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu na os. Zgody 14 oraz na stronach firmy Tauron.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d401nyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d401nyg
d401nyg
Więcej tematów