Trwa ładowanie...
d1w3v82

Petro Poroszenko: Mińsk ostatnią szansą na wstrzymanie walk w Donbasie

Zaplanowane na środę spotkanie przywódców państw tzw. formatu normandzkiego w Mińsku jest ostatnią szansą na wstrzymanie walk na wschodniej Ukrainie - oświadczył prezydent tego kraju Petro Poroszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
d1w3v82

- Jutrzejsze spotkanie w Mińsku jest jedną z ostatnich szans na ogłoszenie bezwarunkowego wstrzymania ognia i wycofania ciężkiej artylerii z linii walk - powiedział Poroszenko, spotykając się w Kijowie z szefem hiszpańskiej dyplomacji Jose Manuelem Garcią-Margallo.

Format normandzki to rozmowy o sytuacji na Ukrainie prowadzone przez Poroszenkę, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, prezydenta Francji Francois Hollande'a i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Poroszenko podkreślił, że osiągnięcie postępów w negocjacjach o uregulowaniu konfliktu jest niemożliwe w sytuacji, gdy mamy do czynienia z bezustannym ostrzałem rakietowym, jakiego ofiarą padli mieszkańcy Kramatorska w obwodzie donieckim.

Zgodnie z komunikatem donieckiej administracji obwodowej w wyniku ostrzału rakietowego i artyleryjskiego Kramatorska zmarło co najmniej 12 osób. 64 osoby są ranne.

d1w3v82

Podziel się opinią

Share
d1w3v82
d1w3v82
Więcej tematów