Trwa ładowanie...
przestępczość
28-04-2017 12:35

Pedofil podawał się za pielęgniarkę. Namawiał dzieci do wysyłania zdjęć pod pretekstem "bilansu dziesięciolatka"

30-letni mężczyzna, na jednym z portali społecznościowych podawał się za szkolną pielęgniarkę. Prosił dzieci o wysyłanie nagich zdjęć w celu przeprowadzenia "bilansu dziesięciolatka". Dwa lata temu lubelska policja zatrzymała go dokładnie za to samo.

Share
Pedofil podawał się za pielęgniarkę. Namawiał dzieci do wysyłania zdjęć pod pretekstem "bilansu dziesięciolatka"Źródło: WP.PL
d2yu5i4

Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna na jednym z portali internetowych pisał do dzieci, podając się za szkolną pielęgniarkę. Nakłaniał uczniów okolicznych szkół podstawowych (m.in. szkoły w Lublinie) do robienia sobie zdjęć okolic intymnych i wysyłania ich za pośrednictwem portalu. Powodem miało być standardowe badanie zdrowia tzw. bilans dziesięciolatka.
Policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego rodzica i natychmiast interweniowała.

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, dysk i komputer mężczyzny. Zawarte na nośnikach dane, będą stanowić podstawę oskarżenia. Wstępnie wiadomo, że grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że Krzysztof K. jest już znany lubelskim policjantom. Dokładnie dwa lata temu (w kwietniu 2015 roku) został zatrzymany za nawiązanie kontaktu z małoletnią mieszkanką powiatu chełmskiego, wtedy także podawał się za pielęgniarkę. Mimo to mógł swobodnie działać w sieci, dopuszczając się kolejnych przestępstw.

Oprac.: Marianna Fijewska

d2yu5i4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yu5i4
Więcej tematów