Trwa ładowanie...
d3uh7er
przestępczość

Pedofil podawał się za pielęgniarkę. Namawiał dzieci do wysyłania zdjęć pod pretekstem "bilansu dziesięciolatka"

30-letni mężczyzna, na jednym z portali społecznościowych podawał się za szkolną pielęgniarkę. Prosił dzieci o wysyłanie nagich zdjęć w celu przeprowadzenia "bilansu dziesięciolatka". Dwa lata temu lubelska policja zatrzymała go dokładnie za to samo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (WP.PL)
d3uh7er

Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna na jednym z portali internetowych pisał do dzieci, podając się za szkolną pielęgniarkę. Nakłaniał uczniów okolicznych szkół podstawowych (m.in. szkoły w Lublinie) do robienia sobie zdjęć okolic intymnych i wysyłania ich za pośrednictwem portalu. Powodem miało być standardowe badanie zdrowia tzw. bilans dziesięciolatka.
Policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonego rodzica i natychmiast interweniowała.

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, dysk i komputer mężczyzny. Zawarte na nośnikach dane, będą stanowić podstawę oskarżenia. Wstępnie wiadomo, że grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że Krzysztof K. jest już znany lubelskim policjantom. Dokładnie dwa lata temu (w kwietniu 2015 roku) został zatrzymany za nawiązanie kontaktu z małoletnią mieszkanką powiatu chełmskiego, wtedy także podawał się za pielęgniarkę. Mimo to mógł swobodnie działać w sieci, dopuszczając się kolejnych przestępstw.

Oprac.: Marianna Fijewska

d3uh7er

Podziel się opinią

Share

d3uh7er

d3uh7er
Więcej tematów