Trwa ładowanie...
d40dssw

Partia polityczna Jurka Owsiaka? Polacy zabrali głos

Od 28 lat jest szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć dla części Polaków Jurek Owsiak jest autorytetem, to nie mógłby na nich liczyć, gdyby chciał zająć się polityką i założyć własną partię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość Polaków jest przeciwna zmianie branży przez Jurka Owsiaka
Większość Polaków jest przeciwna zmianie branży przez Jurka Owsiaka (East News, Fot: Jan Bielecki)
d40dssw

Polityka nie jest dla Jurka Owsiaka - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". Bynajmniej nie chodzi o to, że szef WOŚP się do tego nie nadaje. Polacy wolą go jednak w roli, którą Owsiak pełni od 1992 roku.

Aż 70 proc. pytanych jest przeciwnych temu, by Owsiak założył partię polityczną. 15 proc. badanych jest odmiennego zdania. Opcję "nie wiem" wybrało również 15 proc. respondentów.

Upolitycznienie Owsiaka zagroziłoby WOŚP - mówi w rozmowie z "Super Expressem" dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego. - Orkiestra byłaby wtedy traktowana jako element kampanii wyborczej, co spowodowałoby spadek wpływów i zaufania - tłumaczy.

d40dssw

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

Badanie zostało zrealizowane w dniach 14-16 stycznia 2020 r. na próbie 1075 dorosłych Polaków.

Tragiczny styczeń miał przynieść zmiany w WOŚP

d40dssw

Przypomnijmy, że mało brakowało, a Owsiak przestałby być prezesem WOŚP. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza złożył rezygnację. Prezydent Gdańska został dźgnięty nożem na oczach tłumu - na scenie podczas światełka do nieba, kulminacyjnego momentu finału Orkiestry.

- Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej - mówił w styczniu 2019 roku Owsiak. Ostatecznie, po wielu apelach, zdecydował się pozostać szefem WOŚP.

Źródło: "Super Express"

d40dssw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d40dssw

d40dssw
d40dssw
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów