Trwa ładowanie...

Papież Franciszek w Polsce bardzo mile widziany

Nie wiadomo, które miasta poza Krakowem odwiedzi w 2016 r. papież Franciszek - informuje "Gazeta Wyborcza".

Share
Papież Franciszek w Polsce bardzo mile widziany
Źródło: PAP/EPA, Fot: Angelo Carconi
d1pi1op

Nad przygotowaniami do papieskiej pielgrzymki debatowali niedawno w kancelarii premiera przedstawiciele rządu i Episkopatu.

- Jedyne miasto, które na pewno odwiedzi papież Franciszek, to Kraków, ponieważ tam odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Nie ma żadnego oficjalnego komunikatu Stolicy Apostolskiej, który mówiłby o przebiegu papieskiej pielgrzymki do Polski - mówi rzecznik Episkopat ks. Józef Kloch.

d1pi1op

Jak informował niedawno "Wprost" polscy biskupi zabiegają, by w program jego wizyty włączyć także obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Dlatego prawie pewne jest, że Franciszek odwiedzi Warszawę, gdzie spotka się z władzami państwowymi, a także poświęci Świątynię Bożej Opatrzności, która do tego czasu ma być ukończona. Abp Stanisław Gądecki zabiega z kolei, by do papieskiego programu dołączyć także Poznań, uznawany za prawdopodobne miejsce chrztu Polski.

Wizyta papieża Franciszka w Polsce to wydarzenie bez precedensu, bo papież właściwie nie podróżuje. Na cały obecny rok przewidział tylko jedną zagraniczną pielgrzymkę.

d1pi1op

Podziel się opinią

Share
d1pi1op
d1pi1op
Więcej tematów