Trwa ładowanie...
d108ve6

Papież Franciszek przyjął kontrowersyjnego biskupa Limburga

Papież Franciszek spotkał się z biskupem Limburga w Niemczech Franzem-Peterem Tebartzem-van Elstem, oskarżanym o rozrzutność, życie w luksusie i podejrzanym o składanie fałszywych zeznań w sprawie wydatków. Szczegóły audiencji nie są znane.
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, Fot: Maurizio Brambatti
d108ve6

O audiencji poinformował Watykan.

Kilka dni wcześniej o sprawie biskupa z papieżem rozmawiał przewodniczący konferencji episkopatu Niemiec arcybiskup Robert Zollitsch, który poinformował go o powołaniu specjalnej komisji kościelnej do zbadania stawianych dostojnikowi zarzutów i zapewnił, że zależy mu na jak najszybszym wyjaśnieniu całej budzącej oburzenie wiernych sprawy.

Skandal wybuchł, gdy niemieckie media ujawniły, że nowa rezydencja biskupa Tebartza-van Elsta kosztować będzie 31 milionów euro, czyli 6 razy więcej niż pierwotnie zakładano. Informacje o jego trybie życia, określanym wręcz jako pławienie się w luksusie nakłoniły wielu wiernych do głośnego domagania się jego dymisji.

Komentatorzy podkreślają, że sprawa kontrowersyjnego niemieckiego biskupa jest prawdziwym wyzwaniem i zarazem sprawdzianem dla Franciszka, który często krytykuje księży i kościelnych dostojników za pogoń za pieniędzmi i otaczanie się luksusem. Nie wiadomo, jaką decyzję papież podejmie w tym przypadku.

d108ve6

Podziel się opinią

Share
d108ve6
d108ve6
Więcej tematów