Trwa ładowanie...
d3caibt
IAR

Państwo Islamskie pobiera organy od "niewiernych"

• Państwo Islamskie zezwala na przeszczepy organów od żywych osób • Żywy "dawca" ma być "niewiernym", "biorca" - wyznawcą islamu • Takie ustalenia zawarto w specjalnej fatwie - informuje Reuters
Share
Państwo Islamskie pobiera organy od "niewiernych"
Źródło: Wikipedia
d3caibt

Dokument miał zostać odkryty przez amerykańskie siły specjalne podczas majowej operacji we wschodniej Syrii. Zabito wtedy jednego z przywódców Państwa Islamskiego i kilku bojowników, a także zarekwirowano dużą liczbę dokumentów w formie elektronicznej.

Ten, do którego dotarła agencja Reutera, zawiera fatwę - rodzaj religijnego zalecenia, w którym napisano, że Allah dopuszcza pobranie organu od żywego więźnia, o ile pomoże to uratować życie wyznawcy islamu. Wyraźnie podkreślono, że takie działanie dozwolone jest także w wypadku, gdy spowoduje śmierć przymusowego donatora.

Jak pisze brytyjska agencja, można się obawiać, że Państwo Islamskie wykorzysta fatwę nie tylko do ratowania życia swoich bojowników, ale także do handlu ludzkimi organami, który przynosi duże dochody.

d3caibt

Dokument nie precyzuje, kogo uznaje się za "niewiernego", od którego można pobrać organy. Wiadomo jednak, że dżihadyści z Państwa Islamskiego biorą w niewolę chrześcijan, ale także muzułmanów, zarówno szyitów, jak i sunnitów, którzy nie zgadzają się z ich interpretacją zasad islamu.

Zobacz również: ISIS znalazła nowy sposób na rozprzestrzenianie propagandy

d3caibt

Podziel się opinią

Share
d3caibt
d3caibt
Więcej tematów