Trwa ładowanie...
ycipk-3g9a3h

Ostra reakcja lidera Ruchu Autonomii Śląska. "Niedouczone błazny"

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się uroczysty koncert w rocznicę stulecia wybuchu I powstania śląskiego. Marszałek województwa zaprosił na to wydarzenie lidera Ruchu Autonomii Śląska. I doczekał się bardzo nieprzyjemnej reakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik miał wiele do zarzucenia stylowi listu od marszałka
Lider Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik miał wiele do zarzucenia stylowi listu od marszałka (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-3g9a3h

"Przed nami wyjątkowe wydarzenie - koncert na Stadionie Śląskim w 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego, do udziału w którym gorąco wszystkich zachęcam" - czytamy w zaproszeniu od marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego.

Samorządowiec wskazał w nim, że "spuścizna powstańców" to nie tylko przywrócenie ziemi Górnego Śląska, lecz także "utrwalone przekonanie o nierozerwalnej przynależności śląskiego ludu do umiłowanej Ojczyzny".

ycipk-3g9a3h

Zaproszenie dotarło do lidera Ruchu Autonomii Śląska Jerzego Gorzelika. I nie zostało dobrze przyjęte.

Zobacz także: Chcą pozwać Kaczyńskiego. Jest reakcja szefa KPRM

"Rozścierwia się, rozchamia na naszym Górnym Śląsku nacjonalistyczno-stepowa propaganda ze swą parcianą retoryką pierwszych sekretarzy" - napisał na Facebooku Gorzelik.

ycipk-3g9a3h

Lider RAŚ dodał, że Polska staje się "republiką infantylnych du..ów, niedouczonych błaznów, pokrywających swą intelektualną mierność patosem cuchnącym stęchlizną powiatowych komitetów".

Ruch Autonomii Śląska postuluje utworzenie autonomicznego regionu w historycznych granicach Górnego Śląska. Twierdzi, że w ten sposób Ślązacy będą mogli podejmować "optymalne" decyzje ws. swojego regionu. "Kultura śląska nie jest przecież taka sama jak kultura polska" - zaznaczają działacze RAŚ.

ycipk-3g9a3h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3g9a3h

ycipk-3g9a3h
ycipk-3g9a3h
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów