Trwa ładowanie...
d2bvweo
IAR

ONZ: konflikt na Ukrainie kosztował życie pół tysiąca ludzi

Według najnowszych danych, podanych przez ONZ, wojna kosztowała do tej pory życie co najmniej 5086 osób, a rannych zostało przynajmniej 10948 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONZ: konflikt na Ukrainie kosztował życie pół tysiąca ludzi
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2bvweo

Rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka Rupert Colville podkreślał na konferencji prasowej, że w ostatnim czasie starcia na Ukrainie bardzo się zaostrzyły, przez co ofiar przybywało w zatrważającym tempie. Zastrzegł jednocześnie, że realna liczba ofiar może być znacznie wyższa.

Rzecznik dodał, że między 13 a 21 stycznia w starciach na Ukrainie śmierć poniosły przynajmniej 262 osoby, co oznacza, że dziennie ginęło tam średnio 29 osób. Rupert Colville zwrócił też uwagę na fatalną sytuację ludności cywilnej na terenach objętych walkami, utrudnianą jeszcze przez dodatkowe restrykcje w przemieszczaniu się. Przypomniał też, że międzynarodowe prawo humanitarne zabrania atakowania cywilów i wymaga podjęcia kroków, mających na celu zapewnienie im ochrony i bezpieczeństwa.

W ostatnim czasie najostrzejsze walki toczą się o lotnisko w Doniecku. Z Ukrainy płynie też coraz więcej sygnałów o bezpośredniej obecności rosyjskich wojsk na wschodzie kraju.

d2bvweo

Podziel się opinią

Share
d2bvweo
d2bvweo
Więcej tematów