Trwa ładowanie...

Odwołany pokaz filmu Sekielskiego w Gdańsku. "Ktoś nie chciał, by takie wydarzenie się odbyło"

Pokaz dokumentu "Tylko nie mów nikomu" miał się odbyć w niedzielę w gdańskim Domu Harcerza. Wydarzenie odwołano. Powodem miała być awaria sprzętu, ale organizatorzy w to nie wierzą.
Share
Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego
Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza SekielskiegoŹródło: Youtube.com
dzorak2

11 maja w serwisie internetowym YouTube pojawił się film "Tylko nie mów nikomu". To dokument opowiadającyo przypadkach pedofilii w polskim Kościele. - Walka z pedofilią w Kościele nie może się skończyć na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego - mówił autor dokumentu Tomasz Sekielski.

Film miał być wyświetlany w niedzielę w gdańskim Domu Harcerza. Po projekcji dokumentu zaplanowano panel dyskusyjny.

CZYTAJ TEŻ: Abp Głódź został spytany o film o pedofilii. "Nie oglądam byle czego"

dzorak2

Awaria?

Pokaz się nie odbył. Związek Harcerstwa Polskiego wymówił organizatorom salę. Powód: awaria sprzętu.

"Wczoraj wieczorem sprzęt był przez nas osobiście sprawdzony, dźwiękowiec z Domu Harcerza był wczoraj obecny i nie zgłaszał żadnych kłopotów. Mieliśmy użyć własnego projektora (mamy ich trzy - i wszystkie działają), mamy też własny sprzęt nagłaśniający, którego również moglibyśmy użyć. Z przebiegu rozmowy wynikało jednak, że niezależnie od wszystkiego - sali i tak nie dostaniemy" - napisali organizatorzy cytowani przez Onet.

Jeden z organizatorów wydarzenia, Krzysztof Buja, stwierdził w rozmowie z Onetem, że nie wie, jaki był prawdziwy powód odwołania projekcji. Dodał, że być może "ktoś po prostu nie chciał, by takie wydarzenie odbyło się w Domu Harcerza".

Martyna Kowacka, rzeczniczka prasowa ZHP pytana, czy były jakieś naciski, by filmu Tomasza Sekielskiego nie puszczać, odpowiada, że nie. - Nie było żadnych nacisków. Rezerwacjami sal w tym obiekcie zarządza w imieniu harcerzy zewnętrzny manager, który odpowiada również za stan techniczny. Pozostałe wydarzenia, które miały się odbyć jutro w sali kinowej, również zostały odwołane - dodała.

dzorak2

Buja powiedział jednak, że był w niedzielę w Domu Harcerza i odbywały się tam inne wydarzenia.

Ponad 3 mln wyświetleń

Dokument Tomasza Sekielskiego obejrzało już ponad 3 mln osób.

Cały film sfinansowany w ramach zbiórki można obejrzeć tutaj:

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzorak2

Podziel się opinią

Share
dzorak2
dzorak2
Więcej tematów