Trwa ładowanie...

"Tylko nie mów nikomu". Abp Głódź został spytany o film o pedofilii. "Nie oglądam byle czego"

- Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - powiedział arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, zapytany przez dziennikarkę TVN, czy widział film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Te słowa wywołały burzę.

Share
"Tylko nie mów nikomu". Abp Głódź został spytany o film o pedofilii. "Nie oglądam byle czego"
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d3nlz6v

11 maja w serwisie internetowym YouTube pojawił się film "Tylko nie mów nikomu". To dokument opowiadający o przypadkach pedofilii w polskim Kościele. - Walka z pedofilią w Kościele nie może się skończyć na tym, że jeden czy drugi ksiądz zostaną wydaleni ze stanu kapłańskiego - mówił autor dokumentu Tomasz Sekielski.

- To powinno też polegać na tym, że odpowiedzialność poniosą biskupi, którzy albo udawali, że nie widzą, albo ukrywali przestępców w sutannach. Wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, że Kościół w Polsce podchodzi poważnie do tematu - dodał.

"Miałem inne zajęcia". Abp o "Tylko nie mów nikomu"

W niedzielę abp Głódź przebywał w Krakowie. Wygłosił homilię, w której stwierdził, że obecnie przyszedł czas, że w Polsce rozbrzmiewa wobec Boga "hałaśliwe, buńczuczne, pewne siebie" słowo "nie". - Dziś głośno od projektów, na które my, ludzie wiary, musimy wyrazić współczesne "non possumus" - dodał.

Przed mszą świętą został zapytany przez TVN o to, czy widział film "Tylko nie mów nikomu" Sekielskiego. - Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - odpowiedział metropolita gdański.

d3nlz6v

Nie odpowiedział też na pytanie, czy wiedział o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli, jednego z duchownych, który pojawia się w filmie braci Sekielskich. Abp Głódź został w dokumencie oskarżony o tuszowanie sprawy księdza Franciszka Cybuli, budowniczego sanktuarium w Licheniu oraz byłego kapelana Lecha Wałęsy. - Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem - odparł.

"Powinien odejść"

Słowa arcybiskupa komentowane są na Twitterze.

Marek Migalski, politolog: "Abp Głódź nazwał film Sekielskiego "byle czym". Właściwie reakcja byle kogo."

Renata Grochal, dziennikarka "Newsweeka": "Abp Głódź słowami, że "nie ogląda byle czego" pokazał skrajną butę, arogancję i brak szacunku dla ofiar pedofilii, które wystąpiły w filmie braci Sekielskich. Sam jest negatywnym bohaterem tego filmu, nie wspominając już o jego zachowaniu ws ks. Jankowskiego. Powinien odejść"

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej": "Abp Głódź o filmie T. Sekielskiego: "Nie oglądam byle czego". A podobno miała zajść jakaś zmiana w polskim Kościele..."

O dokumencie "Tylko nie mów nikomu" mówili podczas niedzielnych mszy świętych księża w innych częściach Polski. W Czersku (woj. pomorskie) proboszcz ocenił, że film jest kolejnym atakiem na Kościół zarządzonym przez szatana. Pytał także, gdzie byli ci atakujący dziś Kościół w czasach, gdy zabijano księży. "Całe szczęście dzisiaj już się księży nie zabija w Polsce, ale kto wie do czego to doprowadzi" - dodał.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nlz6v

Podziel się opinią

Share
d3nlz6v
d3nlz6v
Więcej tematów