ycipk-1cseqh

Abp Głódź: w Polsce rozbrzmiewa wobec Boga buńczuczne i hałaśliwe "nie"

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powiedział w homilii w Krakowie, że obecnie przyszedł czas, że w Polsce rozbrzmiewa wobec Boga "hałaśliwe, buńczuczne, pewne siebie" słowo "nie". - Dziś głośno od projektów, na które my, ludzie wiary, musimy wyrazić współczesne "non possumus" - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Sławoj Leszek Głódź
Abp Sławoj Leszek Głódź (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
ycipk-1cseqh

- Hałaśliwe, buńczuczne, pewne siebie. Nie - Chrystusowi, Kościołowi, wspólnocie katolickiego narodu, normom chrześcijańskiej moralności, kulturze duchowej, polskiej tożsamości. Wartościom, w których Polska trwa - mówił abp Głódź.

I dodał: - Dziś w polskiej przestrzeni publicznej głośno od projektów, na które my, ludzie wiary, jesteśmy zobowiązani wyrazić nasze współczesne non possumus.

"Non possumus" to łacińska sentencja, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza "nie możemy".

ycipk-1cseqh

CZYTAJ TEŻ: Abp Stanisław Gądecki dziękuje Sekielskiemu. "W Kościele nie może być miejsca na pedofilię"

"Świętość rodziny"

- Podważanie świętości rodziny, haniebne próby jej zrównania z luźnymi związkami lub ze związkami osób tej samej płci, ataki na świętość życia, przykazania Dekalogu. Ujmowane dziś w perspektywie zbliżających się wyborów. Formułowanie wybiegających w przyszłość amoralnych i nihilistycznych deklaracji, projektów. Nie lekceważmy tej sytuacji - apelował.

Dodał, że "system demokratyczny wyposaża obywateli w prosty i stosowny instrument, aby temu zapobiec". - Aby postawić tamę antychrześcijańskiej agresji. Nie zezwolić na ustawowe zmiany wymierzone przeciw fundamentom moralności, przeciw wartościom chrześcijańskiego życia. Trzeba wypowiedzieć głośno i wyraźnie: non possumus - zaznaczył abp Głódź.

- Niech ten czas polskich sporów przestanie być sporem i zmaganiem z kimś, stanie się sporem i zmaganiem o coś - podsumował.

ycipk-1cseqh

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1cseqh
ycipk-1cseqh