Trwa ładowanie...
d375y7j

Odnaleziono 7-letniego chłopca pozostawionego przez rodziców w lesie za karę

• Poszukiwany 7-letni chłopiec Yamato Tanookizostał odnaleziony żywy po 6 dniach od zgłoszenia zaginięcia - poinformowała japońska policja • Rodzice chłopca pozostawili go w gęstym lesie w górach na wyspie Hokkaido, na północy Japonii za karę
Share
Odnaleziono 7-letniego chłopca pozostawionego przez rodziców w lesie za karę
Źródło: AFP
d375y7j

Malca odnalazł żołnierz w pobliżu bazy wojskowej.

- Chłopiec został odnaleziony żywy. Na razie nie wiemy, w jakim jest stanie - powiedział agencji AFP jeden z ratowników.

Policja podała natomiast, że Yamato Tanooka wydaje się być w dobrej kondycji. Dziecko przewieziono śmigłowcem do szpitala na badania. "Chłopiec nie miał żadnych widocznych obrażeń" - powiedział rzecznik policji.

d375y7j

Przez ostatnie dni cała Japonia żyła poszukiwaniami siedmiolatka; programy informacyjne co godzinę podawały nowe informacje, a tysiące ludzi w internecie apelowały o modlitwę w intencji chłopca i krytykowały jego rodziców.

W sobotę pozostawili oni chłopca w gęstym lesie, by ukarać go za to, że był niegrzeczny. Yamato nie miał ze sobą jedzenia ani wody. Gdy widziano go po raz ostatni, był ubrany w koszulkę i jeansy. W nocy w tym rejonie temperatury spadają do 7 stopni Celsjusza, ostatnio odnotowano tam ulewne deszcze.

Rodzice siedmiolatka najpierw utrzymywali, że chłopiec zniknął, gdy szukał w lesie jadalnych dzikich roślin. Później powiedzieli jednak policji, że zostawili go samego przy drodze, by ukarać za obrzucanie ludzi i samochodów kamieniami. Gdy kilka minut później rodzice wrócili w to miejsce, chłopca już tam nie było.

W poszukiwaniach malca brało udział około 200 żołnierzy, policjantów, strażaków i cywilnych ratowników. Do poszukiwań zaangażowano też lokalnego myśliwego, gdyż w rejonie, w którym zaginął Yamato Tanooka, odnaleziono świeże ślady niedźwiedzia.

d375y7j

Podziel się opinią

Share
d375y7j
d375y7j
Więcej tematów