Trwa ładowanie...

Nowy tramwaj na ulicach Krakowa

Na ulice Krakowa wyjechał nowy tramwaj Solaris. Najnowocześniejszy skład będzie testowany na trasie łączącej Wzgórza Krzesławickie z Salwatorem.

Share
Nowy tramwaj na ulicach KrakowaŹródło: Tomasz Bielecki/MPK Kraków
d24yroy

- To odsłona najnowocześniejszych technologii, wykorzystywanych w transporcie publicznym. W Tramino (nazwa tramwaju – przyp. red) interesuje nas system odzyskiwania energii i gromadzenia jej w superkondensatorach, a następnie korzystania z niej w trakcie jazdy - mówił podczas prezentacji Rafał Świerczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Chodzi o tzw. rekuperację energii, dzięki której można przejechać nawet trzy kilometry bez sieci trakcyjnej. A to oznacza, że w przyszłości będzie można korzystać z tych tramwajów na pierwszej obwodnicy i okolicy Cichego Kącika, tylko z energii odnawialnej.

Jeśli testy przyniosą pozytywne rezultaty, planowany jest zakup nawet 40 nowych składów.

d24yroy

- Przyglądamy się wszystkim nowym rozwiązaniom dostępnym na rynku tramwajowym. Stąd właśnie zainteresowanie tramwajem wyprodukowanym przez firmę Solaris. Warto także podkreślić, że na testach zyskają mieszkańcy Nowej Huty, bo ten niskopodłogowy tramwaj będzie kursował na linii nr 1 ze Wzgórz Krzesławickich do Salwatora – dodał Rafał Świerczyński, prezes MPK SA w Krakowie

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d24yroy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24yroy
d24yroy
Więcej tematów