Trwa ładowanie...
d26t98o

Nowy Sącz. Sześć murali powstało w ramach Ulicznego Pleneru Artystycznego "Siew"

Polscy artyści zajmujący się na co dzień street-artem wzięli udział w pierwszej edycji Ulicznego Pleneru Artystycznego “Siew” w ramach którego w Nowym Sączu powstało sześć murali.
Share
Nowy Sącz. W mieście powstały nowe murale. Ten można oglądać przy ul. Batalionów Chłopskich
Nowy Sącz. W mieście powstały nowe murale. Ten można oglądać przy ul. Batalionów ChłopskichŹródło: Twój Sącz, Fot: Urząd miasta Nowego Sącza
d26t98o

“Siew” ma na celu ożywienie przestrzeni miasta oraz umożliwienie mieszkańcom codziennego obcowania ze sztuką, szczególnie w trudnych czasach pandemii – tłumaczą organizatorzy z Małopolskiego Centrum Kultury Sokół i Urzędu Miasta Nowego Sącza. Koordynatorem i kierownikiem artystycznym pleneru był Mariusz Brodowski – Mgr Mors, urodzony w Nowym Sączu artysta malarz i działacz społeczny, autor m.in. wielu murali (wielkoformatowych grafik na ścianach budynków) w mieście.

W ostatnich tygodniach powstało sześć dzieł o różnorodnej tematyce. Jerzy „imp2k” Rojkowski wykonał mural na ścianie bloku przy ul. Broniewskiego 16 związany z tematem “110 lat kina w Sokole”.

Paweł Swanski Stworzył inspirowane folklorem obrazy na filarach kładki wiszącej nad Kamienicą.

Ponadto Artek Leser na ścianie bloku przy ul. 29 Listopada 18 stworzył dzieło symbolizujące wspólnotę, Karo (Karolina Brodowska) na domu na rogu ul. Nawojowskiej i Królowej Jadwigi namalowała potężnego mrówkojada w ramach jej serii “Cudaki”. Z kolei mural nawiązujący do 45-lecia MCK Sokół stworzył na ścianie bloku przy ul. Batalionów Chłopskich 4 Mikołaj Rejs, a Jan Michał Raspazjan przedstawił “muralową” wizję festiwalu Święto Dzieci Gór na ścianie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 39.

d26t98o

Źródło: Więcej na TwojSacz.pl

Radzymin. Samochód w gablotce przed kościołem. Wierni chcieli się do niego modlić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26t98o

Podziel się opinią

Share
d26t98o
d26t98o
Więcej tematów