Trwa ładowanie...
d163q6r

Nowy kandydat PiS do TK. Chce być też sędzią SN

Jakub Stelina zgłoszony PiS jako kandydat do TK, chce też orzekać w Sądzie Najwyższym. Nad jego rekomendacją do tamtejszej Izby Pracy miała w czwartek głosować KRS. Stelina został zgłoszony w miejsce Roberta Jastrzębskiego, z którym rozmawiała WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Stelina (P) - nowy kandydat PiS do Trybunału Konstytucyjnego - chce być też sędzią SN. Poparcie partii utracił Robert Jastrzębski (L)
Jakub Stelina (P) - nowy kandydat PiS do Trybunału Konstytucyjnego - chce być też sędzią SN. Poparcie partii utracił Robert Jastrzębski (L) (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter,YouTube.com/ CEO MAGAZYN POLSKA - TV)
d163q6r

Do informacji dotarł dziennikarz RMF FM. Na pół godziny przed głosowaniem nad kandydaturą Jakuba Steliny do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, okazało się, że zyskał on poparcie PiS jako kandydat do TK.

"Kandydatury z KRS nie wycofał. Ciekawe, czy ktoś to wszystko ogarnia?" - napisał na Twitterze dziennikarz RMF FM. Wcześniej na jego koncie można było przeczytać, że posłowie PiS, którzy podpisali się pod listą poparcia, nie znają nazwiska kandydata. W momencie zbierania podpisów sam Stelina również miał nie wiedzieć, że jest kandydatem do TK.

Nowy kandydat PiS do TK. Chce być też sędzią SN

Na 15:30 zaplanowano posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Spraw Człowieka. Jej członkowie zaopiniują kandydaturę Steliny na stanowisko sędziego TK.

d163q6r

Zobacz też: "Totalna hipokryzja". Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w TK. Borys Budka komentuje

Prof. Jakub Stelina kierował wydziałem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Podał się do dymisji, gdy członkowie jego katedry chcieli podjąć uchwałę ws. reformy sądownictwa. W środę okazało się, że PiS wycofał poparcie dla kandydatury Roberta Jastrzębskiego. Ekspert Biura Analiz Sejmowych został zgłoszony po niespodziewanym wycofaniu kandydatury Elżbiety Chojny-Duch.

Robert Jastrzębski nie jest już kandydatem PiS do TK. "To już przeszłość"

Wirtualna Polska skontaktowała się z Robertem Jastrzębskim. Specjalista w zakresie historii prawa i legislacji zastrzegł, że nie chce komentować nagłej utraty poparcia PiS. - Przynajmniej na razie - dodaje.

d163q6r

Jastrzębski nie chciał też komentować faktu zgłoszenia jego kandydatury do Trybunału Konstytucyjnego. Między wpłynięciem pisma do kancelarii Sejmu, a wycofaniem poparcia minęło zaledwie pięć dni. - To już przeszłość - ucina w rozmowie z WP.

Czytaj też: PiS zgłasza nowego kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. To prof. Jakub Stelina

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d163q6r

Podziel się opinią

Share

d163q6r

d163q6r
Więcej tematów