Trwa ładowanie...

Noworoczne orędzie prezydenta: "Życzę pokoju, szacunku i zrozumienia"

"Życzę pokoju, wzajemnego szacunku i zrozumienia w Państwa rodzinach, w gronie przyjaciół, sąsiadów i współpracowników” - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda.

Share
Noworoczne orędzie prezydenta: "Życzę pokoju, szacunku i zrozumienia"
Źródło: kancelaria prezydenta
d2m6x6p

"Za nami wyjątkowy rok 2018 - rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to wielkie święto polskiej wolności i narodowej dumy. Święto nas wszystkich. Dziękuję Państwu za włączenie się w tysiące jubileuszowych inicjatyw lokalnych i ogólnopaństwowych. Za wspaniałą atmosferę tych dni, gdy podobnie jak w roku 1918, gromadziliśmy się pod biało-czerwoną flagą. Pod nią jest i, wierzę w to, zawsze będzie miejsce dla każdego z nas - powiedział prezydent Andrzej Duda.

"Także w roku 2019 przypomnimy sobie i światu, jak wielki jest polski duch wolności. Okazją do tego jest stulecie powstania wielkopolskiego i pierwszego z trzech powstań śląskich, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 20-lecie członkostwa Polski w NATO. Upamiętnimy także 450. rocznicę zawarcia unii lubelskiej oraz 15-lecie przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. W 40 lat od pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny oraz w 30-lecie przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku - w szczególności pierwszych wolnych wyborów do Senatu - raz jeszcze spojrzymy na nasze dzieje jako na historię nieustępliwych, solidarnych starań o wolność, niepodległość i pokój" - powiedziła prezydent w orędziu.

Prezydent stwierdził, że "budowa i umacnianie Rzeczypospolitej jest naszym wspólnym obowiązkiem". "W nowym roku będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, a także do Sejmu i Senatu. W ten sposób każdy z nas współtworzy niepodległe, bezpieczne i stabilne państwo. Jednak decyzje obywateli wymagają także odpowiedzialności ze strony polityków wszystkich opcji. Kampania wyborcza to dobry czas na merytoryczną dyskusję o przyszłości Polski - wyjaśniał.

d2m6x6p

- Osobom, które w tym roku przeżywać będą doniosłe osobiste wydarzenia - zawarcie małżeństwa, narodziny dziecka czy ważne egzaminy - życzę spokoju, optymizmu i, oczywiście, powodzenia. Niech Państwa starania z lat ubiegłych przyniosą oczekiwane owoce. Niech Nowy Rok 2019 upłynie Państwu w zdrowiu i pomyślności - zakończył.

Źródło: Twitter. com

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

d2m6x6p

Podziel się opinią

Share
d2m6x6p
d2m6x6p
Więcej tematów