Trwa ładowanie...
01-06-2016 17:50

Nowe sankcje mają odizolować finansowo Koreę Północną

• USA chcą odciąć dostęp Korei Północnej do światowego systemu finansowego
• Szubin: oczekujemy od wszystkich rządów, by postąpiły tak samo
• We wtorek Korea Północna przeprowadziła próbę rakiety balistycznej

Nowe sankcje mają odizolować finansowo Koreę PółnocnąŹródło: AFP, fot: JUNG YEON-JE
d3an6au
d3an6au

Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje mające w jeszcze większym stopniu odciąć dostęp Korei Północnej do światowego systemu finansowego. We wtorek reżim w Pjongjangu przeprowadził najprawdopodobniej kolejną nieudaną próbę rakiety balistycznej.

- Podjęte działania są dodatkowym etapem, którego celem jest przecięcie powiązań bankowych z Koreą Północną. Oczekujemy od wszystkich rządów i władz finansowych, by postąpiły tak samo - powiedział wiceminister skarbu USA Adam Szubin, który odpowiada za walkę z terroryzmem.

Ogłoszone przez USA środki doprowadzą do uznania Korei Północnej za ośrodek prania pieniędzy i radykalnie ograniczą możliwość przeprowadzania transakcji finansowych z tym krajem, w tym za pośrednictwem wykorzystywanych przez Pjongjang fasadowych firm. Są one wykorzystywane m.in. do operacji finansowych służących handlowi bronią albo rozwojowi zakazanego przez rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ północnokoreańskiego programu broni nuklearnej.

- Musimy wprowadzić środki uniemożliwiające reżimowi oszukiwanie instytucji finansowych na świecie - oświadczył Szubin w komunikacie.

d3an6au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3an6au
Więcej tematów