Trwa ładowanie...
d1bby4i

Nowa atrakcja turystyczna Poznania - trójwymiarowy mural na Śródce

Kto odwiedzi rynek Śródecki, może pomyśleć, że przybyło tu kilka budynków, ale to tylko złudzenie wywołane przez niezwykły, trójwymiarowy mural.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa atrakcja turystyczna Poznania - trójwymiarowy mural na Śródce
(Urząd Miasta Poznania)
d1bby4i

Kamienica stojąca przy skrzyżowaniu rynku Śródeckiego z ul. Śródecką do tej pory miała z jednej strony ogromną pustą ścianę wychodzącą na znajdujący się tu plac rynkowy. Coś z tym zrobić postanowił Gerard Cofta, przewodniczący miejscowej rady osiedla i prawdziwy człowiek – instytucja poznańskiej Śródki.

- Widziałem zdjęcie tego miejsca z lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to miejsce było zabudowane niskimi budynkami ze spadzistymi dachami. Ich odbudowa nie wchodziła w grę, bo to prywatny teren, ale pomyślałem, że fajnie byłoby ten widok ze zdjęcia przenieść na ścianę – opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską pomysłodawca.

Od tamtego czasu minęły trzy lata, aż w tym roku pojawiła się szansa na realizację marzenia Cofty. Zajęła się tym Fundacja Artystyczno-Edukacyjna Puenta, która przygotowała projekt muralu i zgłosiła go na konkurs „Centrum Warte Poznania”. Projekt uzyskał najwyższą ocenę i otrzymał 27200 zł na realizację.

Prace trwały dwa tygodnie i można już oglądać efekt końcowy. Mural zatytułowany "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle" robi niezwykłe wrażenie i z pewnością będzie stanowił nową atrakcję turystyczną Poznania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1bby4i

Podziel się opinią

Share
d1bby4i
d1bby4i
Więcej tematów