Trwa ładowanie...

Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej

Ostra niewydolność oddechowa w wyniku utonięcia była przyczyną śmierci niepełnosprawnego intelektualnie 10-latka, który zmarł w środę podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej zakonnic w małopolskim Brzesku - ustaliła prokuratura rejonowa.

Share
Niepełnosprawne dziecko utopiło się podczas kąpieli terapeutycznej w domu pomocy społecznej
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
df6fzco

W pomieszczeniu z wanną przebywała zewnętrzna fizjoterapeutka z dwojgiem dzieci, z których jedno było w trakcie kąpieli terapeutycznej, a drugie na nią oczekiwało, zrelacjonował zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku Andrzej Leśniak.

W pewnym momencie kobieta odwróciła się i zajęła drugim dzieckiem, a w tym czasie 10-letni chłopiec przebywający w wannie znalazł się pod wodą.

df6fzco

Fizjoterapeutka i pielęgniarka próbowały reanimować chłopca, następnie działanie podjęło wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe; mimo to chłopiec zmarł.

W sprawie jest prowadzone śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Przesłuchano pracowników ośrodka i zabezpieczono dokumentację dotyczącą zmarłego dziecka i fizjoterapeutki.

Ostateczne wyniki sekcji zwłok mają być znane za kilka tygodni.

df6fzco

Podziel się opinią

Share
df6fzco
df6fzco
Więcej tematów