Trwa ładowanie...
d1q1qmq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemcy: Centralna Rada Żydów domaga się ograniczenia imigracji

Centralna Rada Żydów w Niemczech domaga się ograniczenia liczby imigrantów. Szef organizacji Josef Schuster powiedział dziennikowi "Die Welt", że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym. Z podobnym apelem wystąpił przewodniczący wiedeńskiej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: Centralna Rada Żydów domaga się ograniczenia imigracji
(WP, Fot: Robert Kulig)
d1q1qmq

"Wcześniej czy później nie unikniemy wprowadzenia limitu" - powiedział Schuster w wywiadzie dla "Die Welt". Jego zdaniem władze powinny kontrolować, kto wjeżdża do kraju.

Schuster wskazał na problem integracji imigrantów. "Wielu uchodźców ucieka przed terrorem stosowanym przez Państwo Islamskie, pragnąc żyć w pokoju i wolności. Równocześnie uchodźcy ci pochodzą z kręgów kulturowych, których stałym elementem są nienawiść do Żydów i nietolerancja" - powiedział szef środowisk żydowskich w Niemczech.

Jak dodał, problemem jest nie tylko podejście do Żydów, lecz także równouprawnienie kobiet oraz stosunek do homoseksualistów.

d1q1qmq

Zdaniem Schustera przyczyną braku tolerancji nie jest islam jako religia lecz sytuacja w krajach pochodzenia uchodźców.

Od początku roku w Niemczech zarejestrowano ponad 900 tys. imigrantów. Większość z nich pochodzi z Syrii, Iraku i Afganistanu.

Centralna Rada jest głównym przedstawicielem liczącej ponad 100 tys. osób społeczności żydowskiej w Niemczech. Większość z nich przyjechała do Niemiec w latach 90. z krajów byłego ZSRR.

Także przewodniczący wiedeńskiej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej (IKG) Oskar Deutsch zaapelował w o ograniczenie liczby migrantów przyjmowanych w Austrii, uzasadniając to obawą przed wzrostem antysemityzmu w kraju.

d1q1qmq

- Pytanie brzmi: ilu uchodźców może przyjąć dany kraj? My doszliśmy do kresu naszych możliwości - powiedział Deutsch dziennikarzom.

Jego zdaniem wśród migrantów są ludzie, którzy "wzrastali w przekonaniu, że antysemityzm jest normalny". - Byłoby okropne, gdyby coś takiego stało się w Austrii - dodał.

Ponadto Deutsch powiedział, że niektórzy z ubiegających się o azyl są "tak zwanymi uchodźcami". Dał tym samym do zrozumienia, że część migrantów nie ma podstaw, by twierdzić, że potrzebuje schronienia przed wojną i prześladowaniami.

Deutsch dodał, że jego zdaniem Austria wyczerpała już możliwości przyjmowania migrantów. W tym roku - jak oczekują władze - Austria przyjmie ok. 95 tys. migrantów; w przyszłym roku ich liczba ma sięgnąć 130 tys.

d1q1qmq

Podziel się opinią

Share

d1q1qmq

d1q1qmq
Więcej tematów