Trwa ładowanie...

Niebawem zapadnie decyzja ws. matur

Nie wiadomo jeszcze, jak wyglądać będą matury i egzaminy ósmoklasisty. W podjęciu decyzji nie pomagają zmienne informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Jak jednak zapowiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, o przebiegu jednych z najważniejszych sprawdzianów w życiu młodych ludzi dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Share
Ważą się losy maturWażą się losy maturŹródło: PAP, fot: Jan Karwowski
d1en8sw

Minister odpowiedzialny m.in. za szkolnictwo był o egzaminy dojrzałości i ósmoklasisty pytany w Polsat News. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich od końca października bowiem uczą się zdalnie, a to mogłoby być powodem do wprowadzenia pewnych zmian.

Z powodu epidemii, a co za tym idzie wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach, tegoroczne egzaminy będą przeprowadzane nie na podstawie wymagań zawartych w podstawie programowej, ale na podstawie materiału zawierającego zawężony katalog wymagań.

- Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku – powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Plac Piłsudskiego otoczony barierkami. Przedsiębiorcy chcą zablokować uroczystość

"Całości nie da się po prostu nadrobić"

I zapowiedział uczniom, którzy czekają na decyzję ws. egzaminów na koniec nauki w szkołach podstawowych i średnich, że w przyszłym tygodniu wydany zostanie odpowiedni komunikat w tej sprawie.

d1en8sw

- Skłaniamy się do tego, żeby również matura w przyszłym roku była na innych warunkach niż poprzednich latach, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne ułatwienia są konieczne, bo całości nie da się po prostu nadrobić - stwierdził Czarnek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1en8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1en8sw
Więcej tematów