Trwa ładowanie...

Szczepionka przeciw COVID-19. Pfizer wnioskuje w sprawie nastolatków

Koncerny Pfizer i BioNTech chcą rozszerzenia stosowania ich szczepionki przeciw COVID-19 na młodsze osoby. Wniosek w tej sprawie konsorcjum złożyło w USA. Chodzi o młodzież w wieku od 12 do 15 lat.

Share
Szczepionka przeciw COVID-19. Pfizer wnioskuje w sprawie nastolatków
Szczepionka przeciw COVID-19. Pfizer wnioskuje w sprawie nastolatkówŹródło: Getty Images, Fot: Matthew Horwood
d3uwmrm

Koncern Pfizer i jego niemiecki partner BioNTech zwrócili się do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) o wydanie zgody na rozszerzenie stosowania ich szczepionki COVID-19 w nagłych przypadkach u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat - informuje CNBC News.

Przedstawiciele konsorcjum Pfizer/BioNTech w swoim wniosku przedstawili wnioski z badań klinicznych. Wynika z nich, że szczepionka jest bezpieczna, skuteczna i wywołuje silne odpowiedzi przeciwciał u dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

d3uwmrm

"Dane z badań klinicznych III fazy w tej grupie wiekowej wykazały 100 proc. skuteczności" - napisano we wniosku do FDA. Podkreślono, że szczepionka Pfizera była dobrze tolerowana, a skutki uboczne zgodne z obserwowanymi wcześniej.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Warianty prof. Pyrcia. Nie wszystkie dobre

Koncerny zapowiedziały, że niebawem wnioski ws. rozszerzenia stosowania prepartu trafią do urzędów regulujących rynek leków w innych państwach.

d3uwmrm

Koronawirus w Polsce i na świecie. WHO ocenia sytuację

W piątek aktualną sytuację epidemiczną skomentował szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Zwrócił uwagę, że na całym świecie podanych zostało już ponad 700 milionów dawek szczepionek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uwmrm

Podziel się opinią

Share
d3uwmrm
d3uwmrm
Więcej tematów