Trwa ładowanie...

"Nie dla donic na Świętokrzyskiej". Zieloni zorganizowali happening

Nie podoba im się sposób organizacji zieleni na otwartej po remoncie ulicy. A co Wy myślicie?

"Nie dla donic na Świętokrzyskiej". Zieloni zorganizowali happening
dy7ihqg
dy7ihqg

Donice z drzewami na otwartej 1 października Świętokrzyskiej budzą mieszane uczucia warszawiaków. "Są tam jedynie pojedyncze, rachityczne drzewa i dużo betonu"- komentują warszawiacy. Musieliśmy przełożyć pod chodnik całą instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, która przeszkadzałaby w budowie tunelu metra – mówi TVN Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz - To dlatego na chodniku nie mogły znaleźć się wolno rosnące drzewa. Ich rozbudowany system korzeniowy zagrażałby metru.

Przygnębiająco wygląda ta betonowa pustynia, szczególnie gdy porównamy stan obecny z wizualizacjami wykonanymi w 2012 roku przez firmę Planeria. Tam Świętokrzyska była zdecydowanie oazą zieleni. Dzisiaj Partia Zieloni zorganizowała happening. Spotkajmy się w niedzielę. Przynieście ze sobą roślinkę w donicy i włączcie się w tworzenie zieleni miejskiej. Pokażcie, że potraficie projektować przestrzeń publiczną tak samo dobrze jak eksperci ratusza - napisali w zaproszeniu.

Razem z organizatorami, a także z dziennikarzami, którzy przybyli obserwować wydarzenie, na happening przyszło niecałe 30 osób. Tyle też roślin w doniczkach ustawiono rzędem na chodniku.* A co Wy myślicie o donicach na Świętokrzyskiej?*

dy7ihqg
dy7ihqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy7ihqg
Więcej tematów