Trwa ładowanie...
x-news/TVN 24

Najnowszy sondaż. W Sejmie siedem partii

Spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości oraz dla Platformy Obywatelskiej. Partia KORWiN wyprzedza ruch Pawła Kukiza, a do Sejmu wchodzi siedem ugrupowań - wynika z sondażu, wykonanego przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.
Share
Najnowszy sondaż. W Sejmie siedem partii
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d4goliu

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33 proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22 proc. ankietowanych.

Te wyniki są dla obu partii niższe - odpowiednio o pięć i trzy punkty procentowe - niż w poprzednim sondażu.

W Sejmie znalazłyby się także Zjednoczona Lewica z poparciem na poziomie 8 proc. (spadek o jeden punkt procentowy), partia KORWiN z poparciem 7 proc. (wzrost deklarowanego poparcia o dwa punkty procentowe), Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna Ryszarda Petru, na które chciałoby zagłosować po 6 proc. badanych (PSL zanotowało wzrost poparcia o jeden punkt procentowy, Nowoczesna - spadek o jeden punkt). Powyżej progu wyborczego znalazłoby się również ugrupowanie Kukiz'15, na które chciałoby zagłosować 5 proc. badanych.

Sondaż zrealizowany został przez przez Millward Brown SA w dniach 19-20 września 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1028 osób pełnoletnich.

d4goliu

Podziel się opinią

Share
d4goliu
d4goliu
Więcej tematów