Trwa ładowanie...
dcf91nj

Najnowszy sondaż TNS Polska. Sejm bez lewicy i PSL

W październikowych wyborach parlamentarnych 38 proc. badanych deklaruje chęć oddania głosu na PiS; 23 proc. na PO - wynika z wrześniowego sondażu TNS Polska. Do Sejmu wszedłby jeszcze ruch "Kukiz'15" z 7-procentowym poparciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż TNS Polska. Sejm bez lewicy i PSL
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dcf91nj

W porównaniu z sondażem z sierpnia poparcie dla PiS spadło o 3 punkty procentowe, poparcie dla PO jest z kolei niższe o 1 punkt procentowy. O 4 punkty spadło też poparcie dla ruchu Kukiz'15, który w poprzednim miesiącu cieszył się poparciem 11 proc. badanych.

Zgodnie z wrześniowym sondażem pod progiem wyborczym znalazłyby się: Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni (3 proc.), PSL (2 proc.), KORWiN (2 proc.), Nowoczesna (2 proc.), Zjednoczona Lewica - w której skład wchodzą m.in. SdPl oraz ruch Wolność i Równość (1 proc.) oraz Nowa Prawica (1 proc.).

Nie odnotowano żadnego poparcia dla komitetów "Szczęść Boże" Grzegorza Brauna, komitetu "JOW Bezpartyjni" oraz Ruchu Narodowego.

dcf91nj

20 proc. respondentów jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

Według sondażu udział w wyborach 25 października deklaruje w sposób zdecydowany 24 proc. badanych, raczej weźmie w nich udział 32 proc. respondentów. Zdecydowanie nie zamierza uczestniczyć w wyborach 19 proc. respondentów, "raczej nie" - 12 proc. 13 proc. badanych nie wie, czy pójdzie zagłosować.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-9 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 984 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne N=543 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach) techniką wywiadów bezpośrednich i wspomaganych komputerowo (CAPI).

dcf91nj

Podziel się opinią

Share
dcf91nj
dcf91nj
Więcej tematów