Trwa ładowanie...

Msze święte online i w telewizji 2 listopada. Gdzie oglądać?

W poniedziałek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. W tym dniu wierzący modlą się za dusze zmarłych, które przebywają w czyśćcu. Czy będzie można uczestniczyć we mszy świętej online? Czy 2 listopada są transmisje mszy w telewizji?

Msze święte online i w TV 2 listopadaMsze święte online i w TV 2 listopadaŹródło: Pixabay
dqoe24u
dqoe24u

Msze święte online i w TV. Czy będą transmisje 2 listopada?

Kolejny już tydzień cała Polska objęta jest czerwoną strefą, w której obowiązują m.in. obostrzenia związane z uczestnictwem w mszach świętych. Limity wiernych w kościołach są uzależnione od powierzchni budynku. Na jedną osobę w kościele musi przypadać 7 m2.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć we mszy świętej, a boją się, że wiernych w kościele będzie zbyt wielu lub też ze względów bezpieczeństwa wolą nie wybierać się do kościoła, mogą obejrzeć transmisje w telewizji i internecie. Msze święte online i w TV będą także w Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada.

Msza święta 2 listopada

W Dzień Zaduszny modlimy się za dusze zmarłych, by – jeśli jeszcze przebywają w czyśćcu – mogły pójść do nieba. Msza święta 2 listopada nie jest obowiązkowa, ponieważ Dzień Zaduszny, w przeciwieństwie do Wszystkich Świętych, nie należy do świąt nakazanych.

Msze święte online i w TV. 2 listopada, Dzień Zaduszny. Gdzie oglądać?

Msze święte 2 listopada będą transmitowane w telewizji, zarówno w TVP1, jak i TV Trwam. O której godzinie można je obejrzeć?

dqoe24u

Transmisje mszy świętych w Dzień Zaduszny będą w TV przed południem - o godzinie 7:00 i 9:30. Na obu kanałach będzie można obejrzeć mszę świętą z Jasnej Góry.

  • TVP1, godz. 7:00 – transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
  • TV Trwam, godz. 9:30 – Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

2 listopada msze święte będzie można też obejrzeć w internecie. Dostępnych jest kilka stron, które powstały specjalnie dla osób, które z różnych względów nie mogą osobiście pojawić się w kościele, a chciałyby wysłuchać mszy.

dqoe24u

Msze święte online to idealne rozwiązanie dla takich osób. Transmisje na żywo są dostępne m.in. na stronach msza-online.net czy msza-online.pl.

Szpitale tymczasowe pod nadzorem Jacka Sasina? Szef KPRM wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqoe24u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqoe24u
Więcej tematów