Trwa ładowanie...

Morawiecki znów zdumiewa. Premier chce odkłamywać historię, w Sieci wrze

- Marzec '68 nie powinien być powodem do wstydu. Tylko powodem do dumy - powiedział szef rządu podczas debaty z okazji rocznicy Marca '68. Morawiecki chce "burzyć mity" o wydarzeniach sprzed pół wieku. A wielu internautów jest w szoku.
Share
Mateusz Morawiecki był gościem debaty na Uniwersytecie Warszawskim pt. "Marzec '68. Ogólnopolski ruch społeczny przeciwko komunizmowi"
Mateusz Morawiecki był gościem debaty na Uniwersytecie Warszawskim pt. "Marzec '68. Ogólnopolski ruch społeczny przeciwko komunizmowi"Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d23z7ou

- Gdyby nie byli swoi, to nie mogli by tu mieszkać przez 800 lat - argumentował premier podczas debaty, którą zorganizował Uniwersytet Warszawski. Premier przekonywał, że jest przeciwny nagonce na Żydów.

- Osoby żydowskiego pochodzenia to byli nasi obywatele. Podczas PRL byli w okupowanej ojczyźnie - mówił premier. - Obca władza realizowała swój plan i wykorzystywała antysemityzm w ramach walk frakcyjnych - dodał. Morawiecki nie zgadza się z obrazem przedstawionych wydarzeń. - Mitologia Marca '68 stoi przeciwko jej historii. To jest walka niczym Don Kichota z wiatrakami. Ale ja tę walkę podejmuję - zapowiedział premier.

- Nie może być tak, że jedne ofiary traktują inne ofiary jako zbrodniarzy. Kiedy mówi się o antysemityzmie, wydaje mi się, że mówimy o antypolonizmie. Mam nadzieję, że Żydzi nam pomogą, aby się temu przeciwstawić - podkreślił szef rządu.

d23z7ou

Zobacz także: Jacek Żakowski: „Nie jestem wielkim zwolennikiem przepraszania za Marzec'68?”

Premier mówił też, jak wydarzenia z Marca '68 wpłynęły na przyszłość. - To była droga do wolności. Bez tego nie byłoby Solidarności. To była nagonka, aby podzielić Polaków i wyzwolić złe uczucia. Właśnie dlatego zdegradowaliśmy Jaruzelskiego i Moczara. Ta retoryka musi zostać wyjaśniona - zakończył.

Internet reaguje na słowa Premiera

Słowa Mateusza Morawieckiego wywołały poruszenie w Sieci. "Nie jest Pan zbyt mądry", "Morawiecki puka od spodu". To tylko niektóre z opinii, które pojawiły się po wypowiedzi szefa rządu.

d23z7ou

Podziel się opinią

Share
d23z7ou
d23z7ou
Więcej tematów