Trwa ładowanie...
db8jy3m
db8jy3m

Młodzi Żydzi przygotowują się do Marszu Żywych

Kilka tysięcy młodych Żydów z całego świata zebrało się na krakowskim Kazimierzu. Jak co roku na dzień przed Marszem Żywych spotykają się w miejscu dawnego getta i wspominają swoich przodków, ofiary Holokaustu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
db8jy3m

Podczas wieczoru na ulicy Szerokiej w Krakowie młodzież modliła się, śpiewała i słuchała żałobnych pieśni oraz wspomnień tych, którzy przeżyli hitlerowską zagładę. Miałam dopiero 14 lat, gdy to się wydarzyło. Ale do dziś pamiętam każdy szczegół - opowiadała jedna z kobiet.

Młodzi Żydzi opowiadali, że być w tym miejscu, to jak zobaczyć wspomnienia. To także odpowiedź tym, którzy próbują negować Holokaust. Tak, to się zdarzyło, my to widzieliśmy - mówiła Jeanette z Francji. Niezależnie jaką religię wyznajesz, wierzysz, że istnieje diabeł i działa on na różne sposoby. A Holokaust był jego największym osiągnięciem. Bo Holokaust ujawnił najgorsze z najgorszych cech człowieczeństwa - dodawał Kris z USA.

Jutro w Marszu Żywych z obozu Auschwitz do obozu Birkenau pójdzie osiem tysięcy osób. Większość z nich to Żydzi z całego świata, ale jak od kilku lat, ramię w ramię z nimi pójdzie także polska młodzież. Marsz wyruszy o 13.00.

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów