Trwa ładowanie...
d2pkhtj

Miriam Shaded

Najnowsze informacje
3.6
(11 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

d2pkhtj
Agencja Forum
Źródło: Agencja Forum

Działaczka społeczna i polityczna, przedsiębiorca, a także założycielka i prezeska Fundacji Estera pomagającej ofiarom wojny w Syrii.

Miriam Shaded – pochodzenie i wykształcenie

Miriam Shaded urodziła się w Warszawie, jej matką jest Stefania Shaded, Polka i absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, natomiast ojcem pochodzący z Syrii Moner Shaded, pastor prezbiteriańskiego Kościoła Dobrego Pasterza. Wykształcenie Miriam Shaded zdobyła w Warszawie, gdzie uczęszczała do liceum imienia Antoniego Dobiszewskiego, a następnie studiowała teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Działalność zawodowa i społeczna Miriam Shaded

Miriam Shaded prowadzi działalność przedsiębiorczą, jest prezesem spółki komandytowej Shaded Investments, w ramach której funkcjonują wirtualne platformy eMall, Pruductfinder oraz Discounti. Firma ufundowała założoną przez Miriam Shaded w 2014 roku Fundację Estera, której celem jest pomoc syryjskim uchodźcom wyznania chrześcijańskiego. W 2015 roku organizacja przyjęła do Polski około 50 rodzin syryjskich, zapewniając im środki na utrzymanie.

Miriam Shaded była jedną z kandydatek do tytułu Miss Egzotica 2015.

Miriam Shaded – zaangażowanie polityczne

Poza działalnością zawodową i wolontariatem Miriam Shaded udziela się politycznie, w znaczący sposób skupiając się na kwestii syryjskich uchodźców. Startowała w wyborach parlamentarnych w 2015 roku z listy partii KORWiN, pozostając kandydatką bezpartyjną. Chociaż nie dostała się do Sejmu, uzyskała drugi po Januszu Korwin-Mikkem wynik na liście partii w okręgu warszawskim.

Miriam Shaded – poglądy

Miriam Shaded w swoich publicznych wypowiedziach wielokrotnie krytykowała islam, zwracając uwagę na złe traktowanie kobiet i nawołując do delegalizacji islamu w Polsce.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pkhtj
d2pkhtj
d2pkhtj
Więcej tematów
d2pkhtj