Trwa ładowanie...

Miriam Shaded zaatakowała Unię Europejską. Zasady Strefy Schengen wymagają zmiany

Miriam Shaded zarzuciła "władzom europejskim" ochronę gwałcicieli kosztem ofiar. To nawiązanie do dramatu małżeństwa Polaków we włoskim Rimini, gdzie czterej napastnicy zgwałcili kobietę i ciężko pobili jej męża. Dariusz Loranty, były negocjator policyjny, nie wierzy w surowe ukaranie sprawców przez włoski wymiar sprawiedliwości.

Share
Miriam Shaded zaatakowała Unię Europejską. Zasady Strefy Schengen wymagają zmiany
Źródło: Youtube.com, fot: Youtube.com
duigubw

Zdaniem Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera, w programie "Minęłą Dwudziesta" w TVP Info powiedziała, że obecny polski rząd prowadzi politykę zapewniającą Polakom bezpieczeństwo między innymi dzięki odmowie przyjmowania uchodźców. Według niej jednym z problemów jest swobodny przepływ ludzi w ramach Strefy Schengen.

Dr Łukasz Kister, specjalista ds. bezpieczeństwa podkreślił, że obecnie najważniejszym wyzwaniem w Europie jest przywrócenie obywatelom poczucia bezpieczeństwa. Uważa, że europejskie służby posiadają odpowiednie narzędzia i przepisy pozwalające chronić granice, natomiast zgadza się z twierdzeniem, że ludziom zagrożonym wojnami należy pomagać w regionach, z których pochodzą.

duigubw

Ekspert odniósł się także do ostatniego wywiadu kanclerz Niemiec, w którym Angela Merkel broniła otwarcia granic w dla imigrantów w 2015 r. i zapowiedziała dalsze naciski na kraje, które odmawiają przyjmowania uchodźców, w tym Polskę. Zdaniem Kistera Merkel nie jest polskim politykiem i nie ma prawa zmuszać naszego rządu do przyjmowania imigrantów.

„Nie wpuszczać, deportować, karać”. Miriam Shaded ostro o muzułmanach w TVP Info

Dr. Wojciech Szewko, specjalista ds. terroryzmu przedstawił sposoby, dzięki którym Włosi blokują przemyt ludzi przez Morze Śródziemne. Jedną z tych metod jest współpraca, przez krytyków nazywana przekupstwem, z jednym z rządów kontrolujących część wybrzeża Libii. Jednak mimo kontrowersji i krytyki, liczba migrantów docierających do Włoch wyraźnie spada.

Dariusz Loranty uważa, że nawet obraz imigrantów docierających do wybrzeża Europy jest fałszowany. Nie wierzy w możliwość forsowania Morza Śródziemnego na pontonach.

duigubw

Podziel się opinią

Share
duigubw
duigubw
Więcej tematów