Trwa ładowanie...

Burmistrz Rimini zapowiada surową karę dla gwałcicieli Polki. "Bez żadnej taryfy ulgowej"

"Dla trzech ofiar tej straszliwej nocy grozy z piątku na sobotę Rimini domaga się sprawiedliwości" - napisał w oświadczeniu burmistrz Rimini. Andrea Gnassi zapowiedział, że napastnicy, którzy w ciągu jednej nocy wielokrotnie zgwałcili Polkę, pobili jej męża i dopuścili się gwałtu na transseksualiście z Peru, zostaną skazani "na najwyższą karę".

Burmistrz Rimini zapowiada surową karę dla gwałcicieli Polki. "Bez żadnej taryfy ulgowej"Źródło: PAP/EPA, fot: Manuel Migliorini
d1fn08c

Burmistrz wydał w niedzielę oświadczenie w związku z brutalnym atakiem na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini w nocy z piątku na sobotę. 26-letnia Polka została wielokrotnie zgwałcona przez czterech mężczyzn, a jej partnera dotkliwie pobito. Ci sami napastnicy zaatakowali później transseksualistę z Peru.

Leszek Pękalski. Gwałciciel, zabójca, nekrofil…

Poszukiwania agresorów, którzy są cudzoziemcami, trwają. Według jednej z hipotez, mogą oni pochodzić z Afryki Północnej.

d1fn08c

Andrea Gnassi zapowiedział w komunikacie, że zarząd miasta wystąpi z cywilnym pozwem przeciwko sprawcom ataku. Włodarz miasta wyraził nadzieję, że napastnicy szybko staną przed sądem. To, co się wydarzyło, uznał za "przerażające" i przejaw "dominacji zła i braku jakiejkolwiek litości i człowieczeństwa".

Polska wszczyna śledztwo

"Dla trzech ofiar tej straszliwej nocy grozy z piątku na sobotę Rimini domaga się sprawiedliwości. To znaczy, że gdy sprawcy zostaną zidentyfikowani, aresztowani i staną przed sądem, muszą zostać skazani na najwyższą karę przewidzianą przez obowiązujące przepisy; bez żadnej taryfy ulgowej" - napisał burmistrz miasta.

"Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci. Rimini jest wstrząśnięte tą nagłą, niebywałą, bestialską i okrutną przemocą" - dodał Gnassi i zapewnił o solidarności z ofiarami. Poinformował, że władze uruchomiły wszystkie niezbędne środki wsparcia i pomocy dla ofiar, także psychologicznej, i że są w kontakcie z ich rodzinami.

d1fn08c

Do Rimini przyjechał polski konsul z Mediolanu. Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie polskiego śledztwa w związku ze sprawą. - Przekazywane z Włoch informacje o brutalnym przestępstwie na młodej kobiecie i jej mężu są zatrważające. To była cała noc potwornego koszmaru. Polskie służby są w kontakcie z włoskimi władzami. Wierzę, że uda się znaleźć przestępców i wymierzyć im surową karę - stwierdził polityk.

d1fn08c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fn08c
Więcej tematów