Trwa ładowanie...
03-03-2016 20:07

Miriam Shaded chce zdelegalizować islam. "Takie osoby jak ja są mordowane"

• Miriam Shaded stwierdziła w TVN24, że jej apel na Facebooku odniósł sukces
• Zgłaszają się prawnicy, którzy chcą pomóc w zdelegalizowaniu islamu - mówiła
• To szaleństwo - skomentował jej pomysł Krystian Legierski
• Wolność religijna jest jedną z podstawowych wartości w Europie - przekonywał.

Miriam Shaded chce zdelegalizować islam. "Takie osoby jak ja są mordowane"Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
dx2qe8p

Zgłaszają się prawnicy chcący pomóc w zdelegalizowaniu islamu w Polsce - powiedziała w programie "Tak jest" w TVN24 Miriam Shaded, prezes fundacji Estera.

27 lutego Shaded napisała na swoim profilu na Facebooku, że szuka prawników, którzy pomogą jej zdelegalizować islam w Polsce. W programie #dziejesienazywo mówiła, że "wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak kształci ludzi Koran i jaki jest islam". - Legitymizuje mordy na niewiernych, gwałty na kobietach. Kobiety w krajach arabskich zupełnie nie mają praw. Mogą zostać zgwałcone i pójdą za to do więzienia. Walczę przeciwko temu systemowi - wyjaśniła.

- Islam jest niezgodny z polską konstytucją. Mamy wolność wyznania i religii, ale islam nie daje tej wolności wyznawcom i niewiernym. Jeśli ktoś jest odstępcą od wiary, to grozi mu śmierć. Jeśli ktoś jest niewiernym, to są wersy Koranu nawołujące do walki z niewiernymi oraz do mordów - przekonywała Miriam Shaded w TVN24.

dx2qe8p

Zdaniem drugiego gościa programu "Tak jest" Krystiana Legierskiego, prawnika i działacza LGBT, ta propozycja to "szaleństwo". - Rozumiem, że robi to pani ze szlachetnych pobudek, ale wykonanie takiego ruchu jest przyznaniem, że radykalni islamiści i fanatycy islamscy wygrywają - powiedział Legierski. - W Europie mamy pewne wartości. Jedną z kluczowych wartości jest wolność religijna. Jeśli sami się zaczniemy ograniczać w ramach walki z islamem, to islam będzie pierwsze zwycięstwo święcił - dodał. Przypomniał, że w Polsce od tysięcy lat mieszkają Tatarzy, którzy "nikogo nie mordują".

Tatarzy są uważani za sektę przez muzułmanów - ripostowała Shaded.

Legierski stwierdził, że Shaded nagłaśniając tę sprawę, chce przysporzyć sobie sławy. - Robi pani sobie dobry PR - powiedział.

Shaded tłumaczyła, że "teraz trwa wojna z islamem". Jej zdaniem trzeba walczyć z "islamizacją Europy, bo będziemy mieć dużo większe problemy". - Takie osoby jak ja są mordowane, nasi ambasadorzy na terenie Bliskiego Wschodu są mordowani codziennie, są prześladowani za te wartości, które ja wyznaję - stwierdziła.

dx2qe8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx2qe8p
Więcej tematów