PolitykaMiriam Shaded czuje się odpowiednikiem Oriany Fallaci. Internauci nie mają litości

Miriam Shaded czuje się odpowiednikiem Oriany Fallaci. Internauci nie mają litości

Miriam Shaded, prezes fundacji Estera, która pomaga chrześcijanom z Syrii, stwierdziła, że jest polskim odpowiednikiem jednej z najbardziej znanych na świecie dziennikarek Oriany Fallaci.

Miriam Shaded czuje się odpowiednikiem Oriany Fallaci. Internauci nie mają litości
Źródło zdjęć: © Forum
Magda Mieśnik

Po zamachu terrorystycznym na World Trade Center włoska dziennikarka zasłynęła radykalną krytyką współczesnego islamu. Dziennikarka Telewizji Republika zapytała Miriam Shaded, czy czuje się polską Orianą Fallaci. - Czuję się Miriam Shaded, ale odpowiednikiem na pewno. Tak – stwierdziła prezes fundacji Estera.

Po tym porównaniu w internecie zawrzało. "Jaki kraj, taka Fallaci" - napisała na Twitterze blogerka Kataryna. "Z lektury Twittera dowiedziałem się, że „kontrowersyjna biznesmenka” Miriam Shaded czuję się polskim odpowiednikiem Oriany Fallaci. Ma tupet" - skomentował były redaktor naczelny "Wprost" Sylwester Latkowski.

Shaded była też pytana o związki Polek z Arabami. - Kobiety są naiwne, jeśli chodzi o miłość i wiele kobiet albo się sparzyło, albo nie ma szans na miłość w Polsce. Czytałam artykuł, że na jednego atrakcyjnego mężczyznę w Warszawie przypada dziesięć atrakcyjnych kobiet. Jest bardzo duża konkurencja – stwierdziła pól Polka pół Syryjka.

Zobacz, jak Miriam Shaded porównała się do Oriany Fallaci:

- Potem przyjeżdża taki muzułmanin śniady, przystojny. Tym bardziej dla Polek, które są blondynkami, więc mężczyźni o innym typie urody im się podobają. I one też się podobają muzułmanom. Zaczyna się jakaś relacja. On mówi jej piękne słowa, bo oni są bardziej emocjonalni, otwarci i one zaczynają wchodzić w te relacje. Angażują się, zaczynają kochać, a jak już się kobieta zakocha to już jest masakra. I dopiero musi przeżyć mnóstwo cierpienia, żeby wyszła z danej relacji – dodała.

Shaded przyznała, że sprowadziła do Polski 52 chrześcijańskie rodziny z Syrii. – Ale tylko 40 proc. z nich zostało w Polsce – zauważyła dziennikarka. – Nie uważam, żeby to był problem. Pomogliśmy im, niektórzy wyjechali do Niemiec, na zachód Europy. Tam są lepsze warunki do życia – tłumaczyła prezes fundacji Estera.

Shaded od kilku lat próbuje wejść do polityki. Kandydowała z list ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego do Sejmu, ale bez powodzenia. Teraz przyznała, że obecnie wszystkie polityczne drzwi są dla niej zamknięte.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)