Trwa ładowanie...
dunuq84

Minister infrastruktury nic nie wie o wsparciu rządu dla wrocławskiego metra

Obecna we Wrocławiu minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak jest zaskoczona planami budowy metra w stolicy Dolnego Śląska. Twierdzi, że referendum powinien poprzedzić szereg fachowych analiz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister infrastruktury nic nie wie o wsparciu rządu dla wrocławskiego metra
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
dunuq84

Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, podczas spotkania z dziennikarzami we Wrocławiu, powiedziała, że nie wie nic o planach rządowego wsparcia budowy metra w stolicy Dolnego Śląska. O ewentualnym dofinansowaniu projektu metra ze środków centralnych mówił wcześniej prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Wątek ten stał się również przedmiotem interpelacji posła Piotra Babiarza.

Minister odniosła się także do sprawy referendum lokalnego, w którym mieszkańcy miasta zostaną zapytani o to, czy chcą budowy metra we Wrocławiu.

- Zanim zapyta się mieszkańców o budowę, trzeba przeprowadzić szereg analiz. Trzeba wiedzieć, czy będzie to klasyczne metro czy szybki tramwaj z odcinkami podziemnymi. Ludzie powinni poznać dokładnie to, nad czym będą głosować – powiedziała Maria Wasiak.

dunuq84

Rafał Dutkiewicz dokładne analizy związane z budową metra w stolicy Dolnego Śląska uzależnia zaś od decyzji mieszkańców – jeśli sprzeciwiliby się oni temu pomysłowi, nie byłoby potrzeby przeprowadzania kosztownych badań, przynajmniej na ten moment.

Minister Wasiak podkreśliła również, że przy budowie metra należy liczyć się z ogromnymi kosztami i może okazać się to pewną przeszkodą. Dodała, że niebagatelny wpływ na koszta ma dopasowanie planów do istniejącej infrastruktury podziemnej oraz naziemnej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów