Trwa ładowanie...
d2gkvvb
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Milionowe zyski mafii tytoniowych

Przybywa papierosów i tytoniu z nielegalnych wytwórni, które rosną jak grzyby po deszczu - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milionowe zyski mafii tytoniowych
(Wikipedia)
d2gkvvb

Nasilenie procederu jest alarmujące: w I półroczu 2015 Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło o 100 proc. więcej papierosów z lewych fabryk i sześciokrotnie więcej tytoniu niż w takim okresie 2014 r. Do połowy br. CBŚP skonfiskowało 73 mln szt. papierosów i blisko 300 ton tytoniu.

Trend potwierdzają też dane Straży Granicznej, która w tym półroczu przejęła o 1/5 więcej nielegalnych papierosów i 200 proc. więcej tytoniu.

Magnesem przyciągającym przestępców do biznesu tytoniowego są gigantyczne zyski, a przy tym stosunkowo niewysokie kary, jakie im grożą.

d2gkvvb

Papierosy są u nas coraz droższe, przemyt zza wschodniej granicy utrudniony, więc powstaje coraz więcej nielegalnych fabryk - wskazuje kryminolog prof. Brunon Hołyst.

Jak mówi, by walczyć z procederem potrzeba urealnić ściągalność grzywien. Nic tak nie odstrasza przestępców jak mocne uderzenie ich po kieszeni - podkreśla prof. Hołyst.

Zobacz również: Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

d2gkvvb

Podziel się opinią

Share

d2gkvvb

d2gkvvb
Więcej tematów