Trwa ładowanie...
d1hmi9y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Michaił Gorbaczow: zimna wojna między Rosją a USA może zmienić się w "gorącą"

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow uważa, że między Rosją a USA trwa już jawna zimna wojna, która może zmienić się w "gorącą". Gorbaczow oskarżył także Waszyngton o to, że wciągnął Moskwę w konfrontację - podały rosyjskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michaił Gorbaczow oskarża USA o wciągnięcie Rosji w konfrontację
Michaił Gorbaczow oskarża USA o wciągnięcie Rosji w konfrontację (AFP, Fot: VASILY MAXIMOV)
d1hmi9y

- Niestety, nie mogę już zapewnić, że zimna wojna nie doprowadzi do "gorącej". Obawiam się, że oni (USA) mogą zaryzykować - powiedział Gorbaczow.

Oskarżył Waszyngton, że wciągnął Moskwę w konfrontację, "próbując otwarcie realizować swoją ogólną ideę triumfalizmu". - Teraz z Ameryki i UE słychać tylko o sankcjach wobec Rosji; czy oni zupełnie stracili głowę? - dodał Gorbaczow.

W podobnym tonie były prezydent ZSRR wypowiadał się w poprzednich miesiącach, zarzucając Zachodowi, a zwłaszcza USA, dążenie do dominacji. Krytykował sankcje wobec Rosji i apelował o ich zniesienie, oceniając, że prezydent Władimir Putin jest zainteresowany pokojowym rozwiązaniem konfliktu na Ukrainie. Gorbaczow opowiadał się też za przynależnością Krymu do Rosji.

d1hmi9y

Podziel się opinią

Share

d1hmi9y

d1hmi9y
Więcej tematów