Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Marsz Niepodległości 2018. Organizatorzy mają propozycję dla prezydenta Dudy

Do 11 listopada został niecały miesiąc. Tymczasem organizatorzy Marszu Niepodległości zaprosili prezydenta na nadchodzące wydarzenie. Przedstawiono również oficjalne hasło przemarszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości w stolicy
Marsz Niepodległości w stolicy (PAP/EPA)
d3c4t8k

– Pomimo, że dzielą nas pewne różnice polityczne, chcemy zaprosić Pana Prezydenta Andrzeja Dudę do wygłoszenia przemówienia na początku Marszu – powiedział w Sejmie Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podczas konferencji prasowej.

Przedstawiono również hasło tegorocznego przemarszu. Brzmi ono ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”. – To hasło, które wszyscy dobrze znamy, jest kwintesencją drogi do odzyskania niepodległości. Jest kwintesencją Marszu Niepodległości – tłumaczył Bąkiewicz.

d3c4t8k

Marsze Niepodległości co roku budzą niemałe kontrowersje. Warto przypomnieć, że po ubiegłorocznym wydarzeniu wszczęto śledztwo w sprawie propagowania faszyzmu. We wrześniu pojawiły się zapowiedzi, że rząd planuje nowelizację kodeksu karnego zakładającą, że propagowanie faszyzmu i komunizmu będzie czynem zabronionym. Nowe przepisy mają zwiększyć z dwóch do trzech lat kawy więzienia za przestępstwa z art. 256 kodeksu karnego, który mówi o nawoływaniu do nienawiści oraz propagowaniu ustroju faszystowskiego lub innego totalitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów