Trwa ładowanie...
d2yysr9

Mariusz Kamiński cofnął emeryturę byłemu funkcjonariuszowi ZOMO

Bronisław Buniowski był jednym z 39 byłych funkcjonariuszy, którym przywrócono pełną emeryturę. Michał Kamiński prześledził jednak dokładnie dokumenty w IPN i zmienił decyzję w sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński uchylił poprzednią decyzję ws. Bronisława Buniowskiego
Mariusz Kamiński uchylił poprzednią decyzję ws. Bronisława Buniowskiego (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d2yysr9

"Policjant zostanie zdezubekizowany, a szef MSWiA odbiera mu emeryturę" - podaje "Rzeczpospolita". Sprawa dotyczy Bronisława Buniowskiego, szefa policyjnej prewencji z Rzeszowa, który w 1981 r. w stanie wojennym jako dowódca rzeszowskiego ZOMO brał udział w pacyfikacji kopalni "Wujek".

Po ujawnieniu faktów przez gazetę, minister Mariusz Kamiński przyjrzał się w IPN dokumentom dotyczącym Buniowskiego i zdecydował o uchyleniu poprzedniej decyzji.

Przypomnijmy, że po odwołaniu się Buniowskiego od decyzji o zmniejszeniu mu emerytury, mężczyźnie, tak jak innym 38 byłym funkcjonariuszom, na mocy art. 8a ustawy dezubekizacyjnej, przywrócono pełną emeryturę.

d2yysr9

Rzecznik prezydenta: nie będzie państwowego marszu 11 listopada z udziałem Andrzeja Dudy

Buniowskiemu nie przysługuje odwołanie. Może jednak zwrócić się do szefa MSWiA o ponowne rozpatrzenie sprawy lub wnieść skargę na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yysr9

Podziel się opinią

Share
d2yysr9
d2yysr9
Więcej tematów